پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
SharePoint

زمین لرزه ای به قدرت 5.5 دهم ریشتر منطقه زهان خراسان جنوبی را لرزاند

 
ساعت 20:38 دقیقه روز چهارشنبه مورخ 15 آذرماه 1391 ‌‌زلزله‌ای به بزرگی 5.5 واحد به مقیاس ریشتر ‌در طول جغرافیایی 59.54 و عرض جغرافیایی 33.50 ، منطقه زهان شهرستان زیرکوه در خراسان جنوبی را لرزاند. باتوجه به اینکه کانون آن نزدیک سطح زمین بود ، زلزله تا شعاع 250 کیلومتر از مرکز آن احساس گردید. بلافاصله روز بعد تیمی مرکب از مهندس محمدرضا بیکی مدیرکل نوسازی مدارس و تنی چند از کارشناسان فنی و اجرایی اداره کل در محل روستاهای حادثه دیده حضور به هم رساندند.

در این بازدید ضمن دلجویی از حادثه دیدگان ، مدارس واقع در این روستاها مورد بازدید و بررسی کارشناسی قرار گرفت.

خوشبختانه مشاهده گردید علی رغم گذشت مدت حداقل 20 سال از ساخت آنها ، به جز مدارس واقع در دو روستای شاج و حسین آباد که دچار آسیب جزئی در دیوارهای میانی شده بودند ، سایر مدارس پایداری خود را حفظ نموده و قابل استفاده می باشند .

در ادامه بازدید ضمن ملاقات با مسئولین استانی و شهرستانی توسط مدیرکل نوسازی مدارس ، تأکید کردند باتوجه به قدمت بالای مدارس منطقه و زلزله خیز بودن آنها نیاز است مدارس هرچه سریعتر مقاوم سازی گردند .لذا انتظار می رود مسئولین محترم درخصوص این مهم اداره کل را یاری فرمایند .

ضمناً در اولین روز آغاز مدرسه ها ، برای دو مدرسه آسیب دیده تعداد 4 کلاس پیش ساخته با تجهیزات کامل ارسال گردید تا مورد استفاده دانش آموزان در دو روستای شاج و حسین آباد قرار گیرد .

 تصاویر مدارس در منطقه زلزله زده زهان خراسان جنوبی