پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
SharePoint

جشنواره خيرين مدرسه ساز و مدرسه يار شهرستان فردوس برگزار شد

 

جشنواره خيرين مدرسه ساز و مدرسه يار شهرستان فردوس در ساعت 30/8 صبح روز چهارشنبه 2/12/91 در محل تالار محراب برگزار شد.در اين مراسم که امام جمعه محترم موقت،فرماندار محترم شهرستان، مدیرکل و معاون اداره کل نوسازي ،توسعه و تجهيز مدارس استان خراسان جنوبي  ،جمعي از مسئولين و خيرين محترم حضور داشتند ، مدیرکل نوسازی مدارس هدف از برگزاری این جشنواره‌ها روشن‌ نگه داشتن چراغ خیر و خیرخواهی، تعمیم فرهنگ مدرسه‌سازی و کمک به مدارس دانستند .

وی گفت: جشنواره‌ خیران مدرسه‌ساز تا پایان اسفندماه در همه شهرستان‌های خراسان جنوبی برگزار و 31 فروردین‌ماه، نیز این جشنواره در مرکز استان برگزار می‌شود.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی رویکرد امسال جشنواره را معرفی پروژه‌های نیمه‌تمام بخش دولتی اعلام کرد و افزود: پروژه‌هایی که توسط بخش دولتی آغاز و در حال حاضر نیمه‌تمام است معرفی و ادامه کار به خیران سپرده می‌شود.

بیکی از تحقق 88 درصدی تعهدات خیران در خراسان جنوبی خبر داد و تصریح کرد: تعهد خیران مدرسه‌ساز در سال گذشته مبلغ 8 میلیارد تومان بود که بخش اعظم آن محقق شده است.

وی تعهد خیران مدرسه‌ساز در شهرستان فردوس را مبلغ 932 میلیون تومان در سال گذشته اعلام کرد و یادآور شد: از این میزان تاکنون 818 میلیون تومان محقق شده که نسبت به میانگین کشوری از رقم بالایی برخوردار است.  رئیس اداره آموزش و پرورش فردوس نیز در این مراسم گفت: در دولت نهم و دهم تعداد 14 مدرسه در این شهرستان نوسازی شده ‌که در حال حاضر تعداد 35 مدرسه دیگر نیز به نوسازی و بهسازی نیاز دارد.

سیدمهدی علیپرست افزود: تعلیم و تربیت نقش مهمی در شکوفایی و پیشرفت کشور دارد و همه دانش‌آموزان حتی در دورترین نقاط باید از نعمت تعلیم و تربیت برخوردار باشند.

در این مراسم از خیران مدرسه‌ساز و مدرسه‌یار فردوس با اهدای هدایایی تقدیر شد.