پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
جمعه ٧ اردیبهشت ١٣٩٧
ارسال به پیام رسان
مديريت مجوزهامديريت مجوزها

عنوان

سیستم گرمایشی ۶۲ مدرسه با ۴۱۵ کلاس در استان همدان استانداردسازی شد

متن

مدیرکل نوسازی مدارس همدان گفت سیستم گرمایشی ۶۲ مدرسه در استان با ۴۱۵ کلاس درس استاندارد سازی شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان همدان:

تیموری افزود: از سال 86 که تجهیز و نوسازی مدارس در کشور آغاز شد تا کنون هشت میلیارد دلار از محل منابع ارزی کشور برای تخریب و بازسازی مدارس سطح کشور هزینه شده است و در قانون برنامه ششم توسعه که مراحلش تصویب شده با پیگیری وزیر آموزش و پرورش و  رئیس نوسازی مدارس کشور سه میلیارد دلار از محل ذخایر ارزی برای نوسازی مدارس سطح کشور تصویب شده است.

وی تاکید کرد: امیدواریم از این اعتبار مدارس قدیمی که در سطح استان وجود دارد و نیاز به نوسازی دارند را بازسازی کنیم.

مدیرکل نوسازی مدارس استان گفت: از آغاز  نوسازی و مقاوم سازی مدارس تا سال 94 در شهرستان نهاوند از محل اعتبارات نوسازی و تخریب، 105 کلاس درس مقاوم سازی و 152 کلاس درس تخریب و بازسازی شده است.

تیموری عنوان کرد: در بحث نوسازی و مقاوم سازی مدارس در بخش اعتبارات ملی در حق شهرستان نهاوند اجحاف شده است.

وی اظهار داشت: در هفته دولت امسال نیز پنج مدرسه در شهرستان نهاوند با 32 کلاس برای نوسازی کلنگ زنی شدند و از شهریور ماه عملیات اجرایی این مدارس شروع شد و با افتتاح و بهره برداری از این مدارس وضعیت مدارس نهاوند از نرم استانی بالاتر می رود.

تیموری تصریح کرد: همچنین در سال 95 از محل اعتبارات ملی خیرین سه پروژه در شهرستان نهاوند که شامل مدرسه نصرتی، کانون فرهنگی پای قلعه و سالن ورزشی  کهریز صلاح الدین است با اعتبار 750 میلیون تومان کلنگ زنی شد.

مدیر کل نوسازی مدارس استان همدان در ادامه بیان کرد: سیستم گرمایشی 62 مدرسه در استان همدان با 415 کلاس استاندارد سازی شده است.

تیموری اظهار کرد: برای استانداردسازی سیستم گرمایشی این 62 مدرسه در استان سه میلیارد و 945 میلیون تومان هزینه شده است و در سال جاری نیز از محل اعتبارات ملی یک میلیارد و 400 میلیون تومان برای استاندارد سازی سیستم گرمایشی مدارس استان تصویب شده است.

وی تصریح کرد: استاندارد سازی سیستم گرمایشی مدارس از سال 91 شروع شده است و اعتبار آن از محل اعتبارات ملی تأمین شده و استان همدان در این خصوص جزء رده های بالایی قرار دارد.

تیموری افزود: امیدواریم امسال بتوانیم کلیه بخاری های نفتی را در سطح مدارس استان جمع آوری کنیم و کلیه مدارس استان را به سیستم گرمایشی استاندارد تجهیز کنیم.

وی عنوان کرد: در حال حاضر در کلیه مدارس استان همدان بخاری نفتی چکه‌ای غیر استاندارد نداریم و در سال 95 تمام روستاهایی که گاز رسانی شده باید بخاری های نفتی مدارس آنها جمع‌آوری شود.

مدیرکل نوسازی مدارس استان افزود: امسال همه مدارسی که در سطح استان کمتر از 20 نفر جمعیت بهره بردار دارند که شامل 154 مدرسه می شود بخاری های نفتی این مدارس را جمع آوری خواهیم کرد و بخاری گازی در این مدارس نصب خواهد شد.

تیموری تصریح کرد: همچنین 94 مدرسه در سطح استان همدان بیشتر از 20 نفر جمعیت بهره بردار دارند و از بخاری های جدید «هرمتیک» در مدارس 6 کلاسه روستایی جهت سیستم گرمایشی استفاده می شود.

وی افزود: در سال 95 در مجموع از محل اعتبارات تخریب و بازسازی، اعتبارات ملی خیرین و اعتباراتی که برای استاندارد سازی سیستم گرمایشی تصویب شده است مجموعا پنج میلیارد و  750 میلیون تومان اعتبار برای مدارس شهرستان نهاوند در نظر گرفته شده است.تصویر

https://newsmedia.tasnimnews.com/Tasnim/Uploaded/Image/139205291020146231016254.jpg

تاریخ

1395/10/22

استان

همدان

تاریخ انقضا

ضمايم
ارسال به پیام رسان