پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
پنج شنبه ٢٥ مهر ١٣٩٨
ارسال به پیام رسان
مديريت مجوزهامديريت مجوزها

عنوان

ضرورت اجرای مدیریت سبز در مدارس آذربایجان شرقی

متن

​مدیرکل نوسازی مدارس آذربایجان شرقی گفت: مدیریت سبز در فضاهای آموزشی موجب کاهش اتلاف انرژی و استفاده بهینه از انرژی در کشور می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس آذربایجان شرقی، پیام صدقی در اولین جلسه راهبری مدیریت سبز در فضاهای آموزشی، بیان کرد: مدیریت مصرف انرژی و توسعه مدارس سبز یکی از مهم‌ترین اولویت‌‎های سازمان نوسازی مدارس است، بنابراین باید تلاش کنیم تا اهداف این اولویت در کشور محقق شود.

وی فرهنگ سازی و آموزش دانش‌آموزان و معلمان را یکی از راه‌های رسیدن به مدیریت سبز مدارس دانست و افزود: ما باید آموزش را از مدارس و سپس جامعه آغاز کنیم که امیدواریم با همکاری سایر دستگاه‌ها جهت فرهنگ سازی توسعه مدارس سبز و مدیریت سبز موفق عمل کنیم.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان شرقی با توجه به مصرف بی‌رویه انرژی در کشور، تصریح کرد: برای کاهش این روند ضروری است تمام ادارات کشور نیز مدیریت سبز را اجرا کنند که این مهم با رعایت نکاتی از جمله تفکیک زباله از مبدأ، استانداردسازی موتورخانه‌ها، استفاده از برچسب انرژی و ... اجرا می‌شود.

صدقی خاطرنشان کرذ: در مدارس نیز می‌توانیم برای استفاده بهینه انرژی از بایگانی الکترونیک، پرینترهای مرکزی، شیرآلات الکترونیک و ... استفاده کنیم که البته اجرای این امر نیازمند تخصیص اعتبار است.

شایان ذکر است، در جلسه راهبری مدیریت سبز در فضاهای آموزشی نمایندگان ادارات آموزش و پرورش، محیط زیست، پالایش نفت، آب، برق، گاز و راه و شهرسازی حضور داشتند.

449008257_9105=2.jpg

تصویر

تاریخ

1397/8/15

استان

آذربایجان شرقی

تاریخ انقضا

ضمايم
ارسال به پیام رسان