پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
چهارشنبه ١ آبان ١٣٩٨
ارسال به پیام رسان
مديريت مجوزهامديريت مجوزها

عنوان

عملیات اجرایی ساخت بزرگترین مجتمع آموزشی در مهر شهر بیرجند آغاز شد

متن

مدیرکل نوسازی مدارس خراسان جنوبی گفت: به همت تولیت آستان قدس رضوی، عملیات اجرایی بزرگترین مجتمع آموزشی استان در مهرشهر بیرجند آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس خراسان جنوبی،محمدرضا بیکی در مراسم آغاز عملیات اجرایی ساخت مجتمع آموزشی امام رضا(ع) در مهر شهر بیرجند، گفت: مهرشهر بیرجند از جمله سایت‌های مسکن مهر است و با توجه به افزایش تراکم جمعیتی نیازمند ساخت فضاهای آموزشی است.


وی ضمن قدردانی از مساعدت تولیت آستان قدس رضوی در ساخت این مجتمع آموزشی، افزود: مجتمع آموزشی امام رضا(ع) در زمینی به  مساحت 11 هزار و 150 مترمربع و با زیربنای 7 هزار و 385 مترمربع و با پیش بینی اعتباری بیش از 25 میلیارد تومان احداث می شود.


مدیرکل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی یادآورشد: در این مجتمع آموزشی دانش‌آموزان دوره اول و دوم دبستان، دوره اول و دوم دبیرستان مشغول به تحصیل خواهند شد. در این مجتمع برای دانش‌آموزان دوره اول دبستان 9 کلاس درس، 2 کارگاه، کتابخانه و نمازخانه و برای دانش‌آموزان دوره دوم دبستان نیز 9 کلاس درس، 2 کارگاه، یک آزمایشگاه، کتابخانه و نمازخانه در نظر گرفته شده است.


بیکی تصریح کرد: هم‌چنین در این مجتمع آموزشی برای دانش‌آموزان دوره اول متوسطه 9 کلاس درس، 2 کارگاه و نمازخانه و برای دانش‌آموزان دوره دوم متوسطه 9 کلاس درس، 2 کارگاه، یک آزمایشگاه، کتابخانه و نمازخانه ساخته خواهد شد.


وی با توجه به ویژگی‌های این مجتمع آموزشی چند پایه‌ای، خاطرنشان کرد: از ویژگی‌های این طرح، تفکیک ورودی‌های دانش‌آموزان چهار دوره، تفکیک ورودی سواره و پیاده، امکان ارتباط مدرسه با محلّه، تفکیک حیاط‌های صف جمع و بازی دانش آموزان، تعبیه 4 نمازخانه مستقل، سالن چند منظوره به مساحت 300 مترمربع  و ادغام نمازخانه و کتابخانه به منظور استفاده بهینه از فضا است.


شایان ذکر است، در این مراسم تولیت آستان قدس رضوی، استاندار خراسان جنوبی، مدیرکل آموزش و پرورش و سایر مسئولان استانی و شهرستانی حضور داشتند.

آستان قدس.jpg 

آستان قدس.jpg55.jpg 

تصویر

تاریخ

1397/8/14

استان

خراسان جنوبی

تاریخ انقضا

2018-11-08T20:30:00Z
ضمايم
ارسال به پیام رسان