پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
چهارشنبه ١ آبان ١٣٩٨
ارسال به پیام رسان
مديريت مجوزهامديريت مجوزها

عنوان

طی مراسمی با حضور معاون فنی و نظارت سازمان؛ سرپرست نوسازی مدارس استان مرکزی معرفی شد

متن

طی مراسمی با حضور معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی مدارس کشور، استاندار مرکزی، مدیرکل آموزش و پرورش استان و جمعی دیگر از مسئولین استانی سرپرست اداره کل نوسازی مدارس استان مرکزی معرفی شد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان مرکزی، طی مراسمی با حضور داریوش ورناصری معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی مدارس کشور، مهندس حسین محمدی به عنوان سرپرست اداره کل نوسازی مدارس استان مرکزی معرفی و از خدمات محمد صادق قائمی مدیرکل سابق، قدردانی شد.


معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی مدارس کشور در این مراسم با اشاره به وضعیت سرانه فضای آموزشی در کشور گفت: میانگین سرانه فضای آموزشی در کشور به ازای هر دانش آموز ۵.۲ مترمربع و این میزان در استان مرکزی ۶.۷ مترمربع است.


وی با بیان اینکه بر اساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، سرانه فضای آموزشی در کشور باید 8.4 مترمربع باشد، افزود: امیدواریم در آینده نزدیک میانگین سرانه فضای آموزشی در استان مرکزی به حد استاندارد 8 مترمربع برسد.


ورناصری با اشاره به اینکه یکی از سیاست‌های سازمان انتخاب مدیرانی است از بدنه سازمان و افراد آشنا به فعالیت‌های نوسازی مدارس باشند اظهار داشت: در انتخاب سرپرست جدید این اداره کل نیز این سیاست مورد توجه قرار گرفته است و امیدواریم با توجه به توانمندی های ایشان، شاهد موفقیت‌های روزافزون این اداره با حمایت‌های خیّرین نیکوکار مدرسه‌ساز باشیم.

4_5954128194830336957.jpg

نوسازی مدارس حلقه واصله میان خیّرین و آموزش و پرورش است

 

در ادامه این مراسم، استاندار مرکزی با بیان اینکه بر اساس آمار و اظهارنظر دستگاه‌های ناظر، اداره کل نوسازی مدارس استان در امر توسعه، تجهیز و مرمت فضاهای آموزشی عملکرد درخشانی داشته است، تصریح کرد: با همت و پشتکار اداره کل نوسازی مدارس استان مرکزی و حمایت‌ها و مشارکت‌های خیّرین مدرسه‌ساز و دولت، بخش بزرگی از فرآیند ایمن‌سازی مدارس انجام شده است. ایمن‌سازی مدارس علاوه بر ایجاد آرامش خاطر و امنیت روانی، فضای مناسبی را برای رشد و شکوفایی استعدادهای دانش آموزان فراهم می‌کند.

سید علی آقازاده عنوان کرد: اداره کل نوسازی مدارس، حلقه واصله میان خیّرین و آموزش و پرورش است که در راستای تسهیل در امر مدرسه‌سازی و استفاده از پتانسیل خیّرین برای بازسازی و توسعه فضای آموزشی قدمهای ارزشمندی برمی‌دارد.

وی در ادامه با توجه به تلاش‌های مدیرکل سابق اداره کل نوسازی مدارس استان مرکزی، خاطرنشان کرد: مهندس قائمی طی عمر فعالیت خود با مدیریت صحیح و برنامه‌ریزی اصولی توانسته است گام‌های بزرگی در راستای مدرسه‌سازی بردارد. امیدواریم در آینده نزدیک نیز شاهد عملکرد رو به پیشرفت این اداره کل باشیم.

 

سالانه 54 پروژه آموزشی آماده تحویل می‌شود

 

مدیرکل سابق نوسازی مدارس استان مرکزی نیز در این مراسم ضمن قدردانی از تلاش‌های کارکنان این اداره، خیّرین مدرسه‌ساز را همراهان همیشگی در توسعه و تجهیز فضاهای آموزشی دانست و افزود: در سال‌جاری 34 پروژه آموزشی در دست ساخت داریم که 29 پروژه با همت و مشارکت خیّرین مدرسه‌ساز در دست اجرا است.

وی با بیان اینکه طی سال‌های اخیر اداره کل نوسازی مدارس استان مرکزی نزدیک به 705 پروژه آموزشی مشتمل بر سه هزار و 889 کلاس درس را تحویل آموزش و پرورش داده است، یادآور شد: اداره کل نوسازی مدارس استان به صورت میانگین سالانه حدود 54 پروژه آموزشی شامل 300 کلاس درس را آماده تحویل می‌کند.

 


 DSC_3896.JPG

445738058_404434.jpg

تصویر

تاریخ

1397/8/5

استان

مرکزی

تاریخ انقضا

ضمايم
ارسال به پیام رسان