پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
چهارشنبه ١ آبان ١٣٩٨
ارسال به پیام رسان
مديريت مجوزهامديريت مجوزها

عنوان

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور: مدارس نوساز نباید تغییر کاربری داده شوند

متن

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با اشاره به اینکه این سازمان با تغییر کاربری مدارس نوساز مخالفت می کند، تصریح کرد: مدارس نوساز نباید تغییر کاربری داده شوند.


به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، مهراله رخشانی‌مهر پیش از ظهر امروز در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش استان‌های کشور، گفت: در سال‌جاری برای پروژه‌های عمرانی آموزش و پرورش 770 میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته است که این میزان، جوابگوی نیازهای موجود نیست؛ لذا سازمان نوسازی مدارس تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام را در اولویت اقدامات خود قرار داده است.

 

وی با بیان اینکه هیچ ردیفی اعتباری برای احداث باشگاه رفاهی فرهنگیان و ساختمان ادارات آموزش‌ و پرورش وجود ندارد، افزود: مدیران کل نباید ساخت چنین فضاهایی را از سازمان نوسازی مدارس انتظار داشته باشند.


رخشانی مهر با اشاره به وجود 980 مدرسه خشتی و گلی در کشور یادآور شد: امیدواریم تا آغاز سال تحصیلی آینده بتوانیم این مدارس را از چهره فضاهای آموزشی کشور حذف کنیم.


وی یادآور شد: منابع ما محدود است، بنابراین نمی‌توانیم تمام مدارس ناایمن را تخریب و بازسازی کنیم. البته در برخی مناطق، مدارس با عمر کم‌تر از 20 سال نیز به خوبی نگه‌داری نشده‌اند و مدیران و مسئولان متقاضی تخریب و بازسازی هستند.


به گفته رخشانی‌مهر، 30 درصد مدارس کشور فرسوده هستند و نیازمند بازسازی یا مقاوم سازی اند.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با بیان اینکه برخی به دنبال تغییر کاربری مدارس نوساز به فضای غیر آموزشی هستند، گفت: سازمان نوسازی مدارس با این مسئله مخالف است؛ زیرا ما نباید اعتباری را تحت عنوان ساخت مدرسه هزینه کنیم و سپس فضای آموزشی را تغییر کاربری دهیم.


دکتر رخشانی مهر در گردهمایی مدیران2.jpg 

تصویر

تاریخ

1397/8/2

استان

سازمان مركزي

تاریخ انقضا

ضمايم
ارسال به پیام رسان