پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
چهارشنبه ١ آبان ١٣٩٨
ارسال به پیام رسان
مديريت مجوزهامديريت مجوزها

عنوان

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش: مدارس جدید بر اساس اقلیم هر استان ساخته می شود

متن

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: مدارس جدید بر اساس اقلیم و شرایط آب و هوایی هر استان ساخته می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، مهراله رخشانی مهر در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان آبادان که با حضور نمایندگان مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی، مدیران کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش استان و همچنین مسیولین شهرستانی در آبادان برگزار شد،اظهار داشت: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به عنوان مهم ترین سند بالادستی نظام تعلیم و تربیت پیش روی ماست و وظایف و مأموریت های اصلی را در این عرصه مشخص کرده است.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور افزود: در بخش فضاهای آموزشی سند زیر نظام توسعه فضا، تجهیزات و فناوری، اولویت ها و باید و نبایدهای مربوط به ساخت مدارس را تعیین کرده است و سازمان نوسازی مدارس اجرای دقیق این سند در تمام کشور و در استان خوزستان را در دستور کار دارد.

وی با بیان اینکه این سازمان به ساخت و تجهیز مدارس در استان خوزستان نیز توجه ویژه دارد یادآور شد: طی سال های آینده دو اولویت اصلی را در این استان دنبال خواهیم کرد؛ اولویت نخست، افزایش سرانه فضای آموزشی در استان و کاهش فاصله با میانگین کشوری و اولویت دوم؛ ایجاد تعادل در بهره مندی از فضاهای آموزشی از 20 شهرستان استان خوزستان در راستای تحقق عدالت آموزشی را در دستور کار قرار دادیم.

معاون وزیر آموزش و پرورش همچنین ساخت مدارس جدید را بر اساس اقلیم و شرایط آب و هوایی هر استان مهم ارزیابی کرد و یادآور شد: در ساخت پروژه های جدید، به اقلیم و شرایط آب و هوایی و معماری بومی هر منطقه مورد توجه قرار می گیرد و در این راستا در حال بررسی و انجام اقدامات لازم برای فراهم کردن زمینه مناسب هستیم.

رخشانی مهر همچنین از تهیه اطلس مکانیابی مدارس کشور خبر داد و گفت: این طرح که با مطالعه و بررسی های دقیق وضعیت فضاهای آموزشی کشور انجام می شود، کمک بسیار بزرگی به اجرای پروژه های عمرانی فضاهای آموزشی جدید می کند؛ به طور مثال اینکه طی 50 سال آینده در کجا به چند مدرسه چند کلاسه نیاز خواهیم داشت، در این طرح پاسخ داده می شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر حفظ و نگهداری از مدارس، تصریح کرد: آموزش و نهادینه کردن فرهنگ مراقبت از مدرسه، که دانش آموزان به عنوان خانه دومشان ساعت های طولانی را در آن می گذرانند، باید از همان سنین کودکی آغاز شود.

این مقام مسئول در پایان یادآور شد: شورای آموزش و پرورش باید به عنوان مبدا تصمیم گیری حوزه تعلیم و تربیت در هر استان تدابیر لازم را در این راستا اتخاذ نموده و با نظارت های لازم برای حفظ و نگهداری مدارس همواره بکوشد تا شاهد فرسودگی در فضاهای آموزشی نوساز نباشیم.


100 کلاس درس جدید برای سال تحصیلی آینده در آبادان افتتاح می شود


مدیرکل نوسازی مدارس خوزستان از افتتاح 100 کلاس درس جدید برای سال تحصیلی آینده در شهرستان آبادان خبر داد.
رضا رضایی در جلسه شورای آموزش و پرورش این شهرستان، اظهار داشت: در این سفر فضاهای آموزشی استان مورد بازدید و بررسی قرار گرفت و در خصوص رسیدگی به مشکلات آنها دستورات لازم توسط رئیس سازمان، صادر شد.

وی با اشاره به اینکه طی سال های گذشته اقدامات و پروژه های بسیار خوبی در شهرستان آبادان انجام شده، ادامه داد: با توجه به اینکه شهر آبادان از جمله مناطقی بوده که در 8 سال دفاع مقدس متحمل خسارات زیادی شده؛ لازم است توجه ویژه ای به این شهرستان صورت شود.

مدیرکل نوسازی، تجهیز و توسعه مدارس خوزستان با تاکید بر اینکه 5 فضای آموزشی نیمه تمام در قالب 60 کلاس از محل اعتبارات ملی در دست ساخت است، ادامه داد: همچنین علاوه بر این 36 کلاس درس در قالب 5 فضای آموزشی دیگر از محل اعتبارات استانی در دست اجراست.

این مقام مسئول در استان تصریح کرد: این فضاهای آموزشی همزمان با سال تحصیلی جدید در آبادان و اروندکنار آماده تحویل خواهند شد.

رضایی همچنین در این جلسه از منطقه آزاد اروند خواست تا در اجرای تعهدات انجام شده در زمینه ساخت فضاهای آموزشی به تعهدات خود عمل کند.


IMG-20181018-WA0029.jpg 

IMG-20181018-WA0012.jpg

IMG-20181018-WA0005.jpg

تصویر

تاریخ

1397/7/26

استان

خوزستان

تاریخ انقضا

ضمايم
ارسال به پیام رسان