پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
شنبه ٤ خرداد ١٣٩٨
ارسال به پیام رسان
مديريت مجوزهامديريت مجوزها

عنوان

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور: تبیین اقدامات در عرصه ساخت و مقاوم سازی مدارس مغفول مانده است

متن

معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با بیان اینکه تبیین اقدامات در عرصه ساخت و مقاوم سازی مدارس که توسط این سازمان انجام شده مغفول مانده است، گفت: در این زمینه نیازمند برنامه‌ریزی دقیق و استفاده از ظرفیت رسانه‌ها و اطلاع رسانی گسترده هستیم.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، مهراله رخشانی‌مهر در جلسه هیأت مدیره جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور، جامعه خیرین مدرسه ساز را به عنوان منسجم‌ترین نهاد مردمی فعال در عرصه ساخت و توسعه فضاهای آموزشی دانست و بیان کرد:  تعامل با این مجموعه موثر در اعتلای نظام تعلیم و تربیت از اولویت‌های سازمان نوسازی مدارس کشور است.


وی با اشاره به دو دهه فعالیت جامعه خیرین مدرسه‌ساز و موفقیت این نهاد مردمی در جلب اعتماد مردم و نقش آفرینی در ساخت و تجهیز مدارس به ویژه در مناطق محروم کشور، افزود: برنامه محوری، استفاده از ظرفیت‌های قانونی، تعامل با سایر نهادها و توجه ویژه به تبلیغات و اطلاع رسانی باید از اهداف پیش روی فعالیت مجامع خیّری برای کسب موفقیت‌های بیشتر باشد.


رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور خاطرنشان کرد: طی سالیان گذشته و به ویژه چند سال اخیر، در عرصه‌های مختلف ساخت، توسعه و تجهیز فضاهای آموزشی به لحاظ حجم مشارکت خیرین و هم در ابعاد فنی و مهندسی ساخت مدارس اقدامات بسیار ارزشمندی انجام شده و نتایج درخشانی حاصل شده اما اطلاع رسانی مناسب در این زمینه صورت نگرفته است، به همین دلیل لازم است حرکت امیدآفرین نظام برنامه‌ریزی کشور، سازمان نوسازی مدارس و جامعه خیرین در حوزه ساخت مدارس و مشارکت مردم به عنوان نمادی افتخارآفرین از تعامل دولت و ملت برای توسعه کشور در قالب یک بسته مناسب اطلاع رسانی در حوزه خبررسانی و مستندسازی در منظر افکار عمومی قرار گیرد.


معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه تبیین اقدامات در عرصه ساخت و مقاوم سازی مدارس در سازمان نوسازی مدارس و جامعه خیرین مغفول مانده است، تصریح کرد: در این زمینه نیازمند برنامه‌ریزی دقیق و استفاده از ظرفیت عرصه اطلاع رسانی هستیم.


به گفته وی، بیان موفقیت‌ها در همه عرصه‌ها برای کشور یک ضرورت است؛ زیرا ضمن افزایش اعتماد اجتماعی، میزان مشارکت خیرین برای عمران و آبادانی کشور را دوچندان می‌کند.


رخشانی‌مهر در ادامه به برگزاری همایش سالگرد زلزله کرمانشاه اشاره کرد و افزود: پس از زلزله، خیرین مدرسه‌ساز دوشادوش سازمان نوسازی مدارس کشور برای ساخت مدارس در مناطق زلزله زده حضور داشتند و خوشبختانه 59 مدرسه در آغاز سال تحصیلی جدید با حضور رئیس جمهور به صورت ویدیو کنفرانس افتتاح شد.


در ادامه این جلسه، رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور هم با اشاره به مشارکت خیرین مدرسه‌ساز در ساخت 1700 فضای آموزشی با 8 هزار کلاس درس، گفت:  تعامل خوب سازمان نوسازی مدارس از جمله علل افزایش و رشد کمی و کیفی فعالیت‌های جامعه خیرین مدرسه ساز کشور است.


محمدرضا حافظی ضمن قدردانی از تلاش‌های رئیس سازمان نوسازی مدارس  کشور، تصریح کرد: در مقطع کنونی، تعامل جامعه خیرین با سازمان نوسازی مدارس در بهترین سطح و کیفیت قرار دارد و این موضوع می تواند نویدبخش آینده‌ای روشن و امیدآفرین در پیش روی خیرین مدرسه ساز باشد.


وی اقدامات سازمان نوسازی مدارس کشور در حوزه جذب اعتبارات مربوط به تکمیل پروژه‌های خیری را شایسته قدردانی دانست و افزود: این مسئله از جمله علل افزایش انگیزه خیرین مدرسه ساز در ساخت مدارس جدید است.

در پایان این جلسه سایر اعضای هیات مدیره نیز در خصوص بحث اطلاع رسانی و تعامل با سایر نهادها از جمله تفاهم نامه با ارگان‌ها و دیگر دستگاه‌ها نظرات خود را اعلام کرده و جذب اعتبار برای تکمیل پروژه‌های خیری توسط سازمان نوسازی مدارس را قابل تقدیر دانستند.


PPPP.jpg

تصویر

تاریخ

1397/7/17

استان

سازمان مركزي

تاریخ انقضا

ضمايم
ارسال به پیام رسان