پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
شنبه ٤ خرداد ١٣٩٨
ارسال به پیام رسان
مديريت مجوزهامديريت مجوزها

عنوان

بهره‌برداری از ۲ مدرسه خیّرساز در شهرستان بروجن

متن

دو باب فضای آموزشی با مشارکت «بانک ملی» و خیر مدرسه‌ساز «ابراهیم اخوان» در شهرستان بروجن افتتاح شد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس چهارمحال و بختیاری، اقبال عباسی در آیین افتتاح دو باب فضای آموزشی در شهرستان بروجن، بیان کرد: میانگین سرانه فضای آموزشی در کشور 5.2 مترمربع است که این آمار در استان چهارمحال و بختیاری 6.5 مترمربع و در شهرستان بروجن حدود 7 مترمربع است.


استاندار چهارمحال و بختیاری افزود: میانگین سرانه فضای آموزشی در شهرستان بروجن نشان از توجه ویژه مسوولان این شهرستان به موضوع تعلیم و تربیت دارد.


وی با توجه به تفاوت میانگین سرانه فضای آموزشی استان چهارمحال و بختیاری با شهرستان بروجن، یادآور شد: پراکندگی جمعیت در مناطق شهری و روستایی استان از مهم‌ترین دلایل پایین بودن میانگین سرانه فضای آموزشی در استان نسبت به شهرستان بروجن است.


مشارکت خیرین در اتمام ساخت مجتمع آموزشی

در ادامه این مراسم، مدیرکل نوسازی مدارس استان چهارمحال و بختیاری ضمن قدردانی از مشارکت خیرین در امر مقدس مدرسه‌سازی، یادآور شد: در سه سال گذشته ساخت دو مدرسه 8 کلاسه مجاور یکدیگر توسط اداره کل نوسازی مدارس استان در شهرستان بروجن آغاز شد که متأسفانه به دلیل کمبود اعتبارات، عملیات ساخت این دو مدرسه با 70 درصد پیشرفت فیزیکی نیمه‌تمام باقی ماند، اما خوشبختانه با مشارکت خیر مدرسه‌ساز ابراهیم اخوان و بانک ملی، ادامه ساخت این مدارس مجدداً آغاز شد.


حمیدرضا براتی افزود: هر یک از مدارس دارای 830 مترمربع زیربنای آموزشی است که با اعتباری بالغ بر 20 میلیارد ریال احداث شده‌ است و در عملیات ساخت و تکمیل این مدارس بانک ملی 10 میلیارد ریال و خیر مدرسه ساز آقای ابراهیم اخوان 10 میلیارد ریال مشارکت داشته‌اند و مابقی آن توسط اداره کل نوسازی مدارس استان تأمین شده است.


بهره‌مندی از توان خیرین موجب رفع مشکلات می‌شود

نماینده مردم شهرستان بروجن در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم با بیان اینکه خيّران اين شهرستان از توان بالايی برخوردار هستند، یادآور شد: بهره‌مندی از توان بالای خيران به‌منظور مشارکت در ساخت، تکميل و بهره‌برداری از مدارس باعث رفع مشکلات و گسترش فعاليت‌های آموزشی می‌شود.


خديجه ربيعی فرادنبه افزود: چهارمحال و بختياری از نظر منابع و امکانات جزو استان‌های محروم و کم برخوردار کشور است، بنابراین بايد برای دستيابی به توسعه، امنيت و آسايش مردم این استان تلاش کرد.

 

 

 

3324241241242.JPG 

44444412742742.JPG 

تصویر

تاریخ

1397/7/15

استان

چهارمحال و بختیاری

تاریخ انقضا

ضمايم
ارسال به پیام رسان