پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
سه شنبه ٢٨ خرداد ١٣٩٨
ارسال به پیام رسان
مديريت مجوزهامديريت مجوزها

عنوان

سفر رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور به استان زنجان

متن

​معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور شامگاه جمعه وارد استان زنجان شد و مورد استقبال مدیران و معاونین نوسازی مدارس و آموزش و پرورش و همچنین اعضای هیئت مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز استان قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، افتتاح بزرگترین آموزشگاه خیرساز استان زنجان(پروژه 18 کلاسه توفیق)، بازدید از بزرگترین مجتمع آموزشی (حیات طیبه کوی پونک زنجان) دیدار با اعضای مجامع خیرین مدرسه ساز استان، دیدار با کارکنان اداره کل نوسازی مدارس استان و در نهایت بازدید از فضاهای آموزشی شهرستان خدابنده از برنامه های معاون وزیر آموزش و پرورش در سفر دو روزه به استان زنجان است.
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در نخستین برنامه خود، در جلسه ای که با اعضای مجمع خیرین مدرسه ساز استان برگزار شد با اشاره به تدوین شناسنامه فنی فضا در سال های گذشته برای تمام مدارس کشور گفت: بر اساس اطلاعات این برنامه، قبلاً 70 درصد مدارس کشور تخریبی و 30 درصد مستحکم بودند، اما طی دوره 5 ساله اخیر با تزریق اعتبار ویژه بازسازی مدارس فرسوده کشور، این عدد برعکس شده و هم اکنون 30درصد مدارس کشور تخریبی و نیازمند بازسازی یا مقاوم سازی اند.
مهراله رخشانی مهر با اشاره به اینکه محرومیت های مدارس در همه استان ها مشابه هم است؛ گفت: به همین دلیل بازدید و بررسی میدانی از فضاهای آموزشی تمام استان ها به طور جد در دستور کار این سازمان قرار گرفته است. 
وی با اشاره به اینکه در استان زنجان نیز وضعیت مدارس مناسب نیست؛ تصریح کرد: سرانه فضای آموزشی در استان تهران که پایتخت است هم کمتر از میانگین سرانه کشوری می باشد و این استان بیشترین مدارس تخریبی را دارد.
رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور از بهره برداری 8 هزار کلاس درس در مهرماه سال جاری خبر داد و گفت: از این تعداد یک هزار و 200 کلاس بازسازی و 6 هزار و 800 کلاس جدید نیز به واسطه مهاجرت و حاشیه نشینی جدید احداث شده است.
وی با اشاره به اینکه در سال ۱۳۹۵ تخصیص اعتبارات تنها 10 درصد بود؛ گفت: عمده نگرانی های خیرین نیز به خاطر عقب ماندگی های سال 1395 بود ولی خوشبختانه سال 1396 تعهد بخش خیرین 100 درصد بوده و سال 1397 همه ردیف های اعتباری سازمان نوسازی مدارس کشور 100 درصد تخصیص گرفته است. 
رخشانی مهر با اشاره به اینکه در سه ماهه سال‌جاری امید می رفت که بسیاری از مشکلات مدارس حل شود؛ اضافه کرد: این در حالی است که بخاطر نوسان بازار و افزایش قیمت ها حل این مشکلات به سختی پیش رفت.
وی با بیان اینکه 50 درصد کلاس های افتتاحی سال گذشته و امسال خیرساز هستند؛ عنوان کرد: وقتی خیرین پروژه ای را به صورت مشارکتی آغاز می‌کنند، اعتبارات دولتی را به سمت پروژه ها هدایت می کنند که این موضوع هم موجب پیشرفت سریع کار می شود.
مدیرکل نوسازی مدارس استان زنجان هم در این جلسه با اشاره به تعهدات خیرین در چهار سال اخیر عنوان کرد: تعهدات خیرین نیک اندیش استان زنجان 29 پروژه با اعتباری بالغ بر 17 میلیارد تومان بوده که از این تعداد 7 پروژه تحویل و مابقی نیز با پیشرفت خوبی در حال اجرا هستند.
وی با اشاره به اینکه خیرین استان زنجان حدود 17 هزار و 40 مترمربع را تعهدات کرده بودند؛ اظهار کرد: بیش از 7 هزار متر مربع از این پروژه ها تحویل داده شده است.
جهانگیر صفری افزود: چندین پروژه مدرسه سازی در استان زنجان مانند مدرسه دکتر شقاقی؛ دکتر صالحی صائین قلعه؛ کردبچه ابهر؛ کانون فغفوری و مدرسه احمد کندی سال ها به صورت غیرفعال باقی مانده بود که هم اکنون فعال شده و در شرف تحویل است. 


0C3A7412.JPG

0C3A7497.JPG

0C3A7455.JPG 

تصویر

تاریخ

1397/6/23

استان

زنجان

تاریخ انقضا

ضمايم
ارسال به پیام رسان