پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
سه شنبه ٢٨ خرداد ١٣٩٨
ارسال به پیام رسان
مديريت مجوزهامديريت مجوزها

عنوان

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور در جمع خیرین چهار محال و بختیاری: طی 2 سال اخیر نیمی از مدارس کشور را خیرین ساخته اند

متن

معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در ادامه بازدید از فضاهای اموزشی چهارمحال و بختیاری با خیرین مدرسه ساز این استان هم دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، دکتر مهراله رخشانی‌مهر در این نشست با اشاره به اقدامات ارزشمند خیرین مدرسه ساز در سراسر کشور گفت: خیرین نیکوکار مدرسه ساز طی دو سال اخیر در احداث نیمی از کلاس های درس مشارکت داشته اند و این موضوع نشان دهنده این است که این بزرگواران با درک صحیح از شرایط اقتصادی کشور با اعتماد به دولت، برای آینده فرزندان این مرز و بوم آگاهانه قدم برمی دارند.

وی با بیان اینکه سال گذشته بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان به پروژه‌های خیرساز اختصاص یافته بود اظهار داشت: این اعتبار امسال با افزایش 50 درصدی به  ۳۰۰ میلیارد تومان رسیده است که امیدواریم موجب تسریع در اتمام پروژه های نیمه تمام خیرین شود.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با ابراز خرسندی از تخصیص اعتبارات این سازمان در 3 ماهه نخست سال جاری یاد آور شد: ۱۳۰۰ میلیارد تومان اعتبارات دولتی طی 3 ماهه اول سال به استان ها ابلاغ شد که مطمئناً تاثیر بسزائی در احداث یا تکمیل فضاهای آموزشی خواهد داشت.

وی افزود: مشکلی که در اینجا وجود دارد، تقسیم این اعتبارات در مناطق مختلف استان‌ها است که تبدیل به مبالغ جزئی می‌شود به همین علت زمان اتمام پروژه‌های دولتی طولانی می شود.

رئیس نوسازی مدارس کشور در ادامه با قدردانی از خیرین مدرسه ساز استان چهارمحال و بختیاری ابراز امیدواری کرد: با همت این نیکوکاران سرانه فضای آموزشی این استان هم به حد میانگین کشوری برسد و با مشارکت در اتمام پروژه های نیمه تمام این استان یاریگر دولت و آینده سازان میهن باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان چهارمحال و بختیاری نیز در این نشست اظهار داشت: از سال ۶۲ تاکنون ۳۵۰ پروژه خیرساز احداث شده که از این مجموع بیش از ۱۲۰ پروژه در ۳ سال گذشته کلنگ‌زنی شده و عمده آنها به بهره‌برداری رسیده است.

وی افزود: بیش از ۵۰ میلیارد برای تجهیز و ساخت فضاهای آموزشی از سوی خیرین جذب شده است. تعداد زیادی از خیران خارج از استان هستند.

بهروز امیدی با اشاره به پراکندگی مدارس استان خاطرنشان کرد: استان چهارمحال و بختیاری دارای ۴۰ شهر و ۹۰۰ روستا است که ۶۵ درصد از دانش‌آموزان استان در شهرها و ۳۵ درصد آن در ۹۰۰ روستای استان تحصیل می‌کنند.

وی تصریح کرد: ۲۶۵ مدرسه استان با کمتر از ۲۰ دانش‌آموز اداره می‌شود اما با این وجود پوشش تحصیلی در استان از میانگین کشور بالاتر است.

امیدی ادامه داد: شهرستان فارسان از نظر وضعیت فضاهای آموزشی در شرایط خوبی نیست و اکثر مدارس در این شهرستان ۲ شیفته اداره می شوند.

مدیرکل نوسازی مدارس چهارمحال و بختیاری نیز گفت: خروجی جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان که در تهران برگزار شد، تعهد ساخت ۶۰ مدرسه بود که در این زمینه با رشد چشمگیری مواجه بودیم.

حمیدرضا براتی با اشاره به وجود ۱۰۰ پروژه نیمه تمام آموزشی در استان افزود: خیرن فرهنگ دوست می‌توانند در اتمام پروژه‌های با ۵۰ تا ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی مشارکت کنند.


چهار محال.JPG

2.JPG

تصویر

تاریخ

1397/6/22

استان

چهارمحال و بختیاری

تاریخ انقضا

ضمايم
ارسال به پیام رسان