پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
سه شنبه ٢٨ خرداد ١٣٩٨
ارسال به پیام رسان
مديريت مجوزهامديريت مجوزها

عنوان

بازدید معاون وزیر آموزش و پرورش از مدارس شهرستان بروجن در سفر به استان چهار محال و بختیاری

متن

معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در ادامه بازدید از فضاهای آموزشی مناطق مختلف کشور، طی سفر به استان چهارمحال و بختیاری، از مدارس شهرستان بروجن بازدید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، در این بازدید که دکتر خدیجه ربیعی نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی،مدیران کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش استان، فرماندار بروجن و جمعی از مسئولان شهرستان وی را همراهی کردند،مشکلات فضاهای آموزشی تخریبی و نیازمند بازسازی و همچنین پروژه های نیمه تمام این شهرستان مورد بازدید و بررسی قرار گرفت.

دکتر رخشانی‌مهر پس از بازدید از مدارس، درجلسه شورای اداری شهرستان بروجن حاضر شد و با ارائه گزارشی از وضعیت فضاهای آموزشی کشور گفت: میانگین سرانه فضای آموزشی به ازای هر دانش آموز در کشور 5.2 مترمربع است، در حالی که سرانه استاندارد فضای آموزشی 8.4 مترمربع است و ما به ازای هر دانش آموز هنوز 3 متر فضا کم داریم.

وی افزود: هم اکنون 11 استان کشور زیر خط میانگین فضای آموزشی قرار دارند که از جمله آنها سیستان و بلوچستان، چهارمحال و بختیاری، لرستان و حتی استان‌هایی مانند گیلان، تهران و البرز است.
معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه حدود 30 درصد از فضاهای آموزشی کشور، تخریبی است و باید بازسازی شوند، افزود: یشترین فضای تخریبی مربوط به تهران است، ضمن اینکه تمام تلاش ما بر این است که با بازدید و بررسی وضعیت فضاهای آموزشی این 11 استان بتوانیم آنها را به حد میانگین برسانیم.

رخشانی‌مهر خاطرنشان کرد: مسئله‌ای که اهمیت دارد، پراکندگی و توزیع ناعادلانه فضاهای آموزشی در شهرهای مختلف است. برخی از شهرها فاصله زیادی با میانگین فضاهای آموزشی دارند.

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش در ادامه،از تحویل 8 هزار کلاس درس تا آغاز مهرماه امسال خبر داد و اظهار داشت: این میزان نسبت به سال گذشته 1.5 برابر افزایش یافته است.

رخشانی‌مهر با اشاره به اهمیت نقش خیرین در توسعه فضاهای آموزشی کشور گفت: مشارکت خیرین نیکوکار هم با رشد 55 درصدی نسبت به سال گذشته امسال به 1200 میلیارد تومان رسیده است.

وی با اشاره به وجود پروژه‌های نیمه تمام بسیار در کشور بیان کرد: اولویت نخست ما اتمام پروژه‌های نیمه تمام است.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با اشاره به تفاهم نامه ساخت هزار کلاس درس در مناطق محروم یادآور شد: این طرح شامل استان چهار محال و بختیاری نیز خواهد شد.20180912160834__MG_8223.JPG
20180912154726__MG_8199.JPG

تصویر

تاریخ

1397/6/22

استان

چهارمحال و بختیاری

تاریخ انقضا

ضمايم
ارسال به پیام رسان