پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
سه شنبه ٢٨ خرداد ١٣٩٨
ارسال به پیام رسان
مديريت مجوزهامديريت مجوزها

عنوان

دکتر رخشانی مهر در بازدید از مدارس سمیرم تاکید کرد: با تامین و تخصیص اعتبار 3 میلیارد دلاری قانون برنامه ششم توسعه، تمام مدارس فرسوده، بازسازی می شود

متن

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور پس از بازدید از فضاهای آموزشی خمینی شهر، دهاقان و شهرضا، صبح امروز فضاهای آموزشی شهرستان سمیرم را مورد بازدید و بررسی قرار داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور،دکتر مهراله رخشانی مهر امروز در دومین روز حضور خود در استان اصفهان به همراه اصغر سلیمی نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی به این شهرستان سفر کرده و از مدارس نیمه تمام و پروژه های در دست اجرای این شهرستان بازدید کرد.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در این بازدید اظهار داشت: میزان مدارس تخریبی این شهرستان از میانگین بالاتر است و باید تلاش مضاعفی برای بازسازی آنها صورت گیرد.

رخشانی مهر با اشاره به اهمیت فراهم آوردن زیرساخت های لازم برای توسعه عدالت آموزشی در اقصی نقاط کشور، برخورداری از فضای آموزشی استاندارد و مناسب را حق بدیهی تمام دانش آموزان کشور دانست و عنوان کرد: طی بازدید های فراوانی که در مدت تصدی این مسئولیت از مناطق مختلف آموزش و پرورش استان هایی مختلف داشته ام، مدیران و معلمان مدارس را جزو زحمتکش ترین و دلسوزترین انسان هایی دیده ام که صادقانه و خالصانه برای آینده سازان میهن تلاش می کنند.

وی ادامه داد: معتقدم معلم باید بدون داشتن دغدغه نا مناسب بودن فضای آموزشی و یا نبود تجهیزات، با تمرکز تمام به مسائل آموزشی بپردازد و این موضوع تاثیر بسزائی در رشد و تعالی دانش آموزان دارد. قطعاً برخورداری از فضای آموزشی مناسب نیز در این بین از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

رخشانی مهر با اشاره به اهمیت منویات مقام معظم رهبری به موضوع آموزش و تاکید بر نیروی انسانی که تربیت نسل آینده ساز را بر عهده خواهد داشت، خاطر نشان ساخت: سازمان نوسازی مدارس کشور صرفاً مسئولیت تجهیز مدارس نوساز را بر عهده دارد و برای تامین تجهیزات جایگزین به مدارسی که نوساز نیستند، مسئولیتی ندارد، با این حال تمام تلاش خود را برای تامین برخی تجهیزات آموزشی برای این منطقه انجام می دهیم.

معاون وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه تمام تمرکز ما تلاش برای اتمام پروژه های نیمه تمام است، تصریح کرد: تمام برنامه ریزی ها در ادارات کل نوسازی مدارس استان ها نیز با همین اولویت صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه اگر اعتبار 3 میلیارد دلاری مصوب در قانون برنامه ششم توسعه که برای بازسازی مدارس فرسوده و تخریبی در نظر گرفته شده است، تخصیص یابد، تمام مشکلات فضاهای اموزشی نا ایمن و غیر استاندارد کشور حل می شود.


IMG_20180912_095933_708.jpg 

IMG_20180912_095919_654.jpg

IMG_20180912_095933_708.jpg

IMG_20180912_152351_757.jpg

تصویر

تاریخ

1397/6/21

استان

اصفهان

تاریخ انقضا

ضمايم
ارسال به پیام رسان