پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
سه شنبه ٢٨ خرداد ١٣٩٨
ارسال به پیام رسان
مديريت مجوزهامديريت مجوزها

عنوان

رئیس شورای بانوان خیر مدرسه‌ساز : ۲۵ درصد خیرین مدرسه‌ساز کشور را زنان تشکیل می‌دهند

متن

رئیس شورای بانوان خیر مدرسه‌ساز با اشاره به وجود 5 هزار و 200 بانوی خیر ثبت شده در سامانه خیرین، گفت: زنان ۲۵ درصد مجموع خیرین مدرسه‌ساز کشور را تشکیل می‌دهند.

خدیجه نیزاری در حاشیه افتتاح  آموزشگاه خیرساز "زنده یاد سیده فاطمه فرحزادی" گفت: مدرسه‌سازی و توجه به علم و دانش نه تنها در این برهه زمانی بلکه از گذشته‌های دور مورد تاکید علمای دین بوده است، لذا خیرین نیکوکار با درک این مطلب خیران مشارکت‌ خوبی در عرصه مقدس مدرسه سازی دارند و البته باید زمینه حضور افراد خیر بیشتر را فراهم کرد.

وی افزود: غالبا اعتبارات دولتی پاسخگوی حجم زیادی از نیازمندی به فضاهای آموزشی نیست، لذا ورود خیرین در این عرصه  می‌تواند به تسریع و توسعه مدارس کمک کند.

نیزاری بابیان اینکه سمنان ۹۹ بانوی خیر دارد، اظهار داشت: بانوان هم به سهم خود نقش مهمی در توسعه فضاهای آموزشی کشور دارند به نحوی که یک بانوی خیر به‌ تنهایی ۵۱ مدرسه در مناطق مختلف کشور ساخته است که نشان می دهد با برنامه‌ریزی مناسب می توان زمینه حضور و مشارکت فعال بانوان را در همه شهرها فراهم کرد.

رئیس شورای بانوان خیر مدرسه ساز در پایان گفت: حضور بانوان خیر در عرصه مدرسه سازی می تواند نقش مهمی در توسعه مناطق محروم و ارتقا فرهنگ جامعه داشته باشد، چرا که بانوان به عنوان مادران نقش بسزائی در تربیت آینده ساز نقش بسزائی دارند.

تصویر

تاریخ

1397/6/20

استان

سمنان

تاریخ انقضا

ضمايم
ارسال به پیام رسان