پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
سه شنبه ٢٨ خرداد ١٣٩٨
ارسال به پیام رسان
مديريت مجوزهامديريت مجوزها

عنوان

۷۲ کلاس درس جدید همزمان با آغاز سال تحصیلی در سمنان به بهره‌برداری می‌رسد

متن

مدیرکل نوسازی مدارس استان سمنان گفت: 14 فضای آموزشی مشتمل بر 72 کلاس درس همزمان با آغاز بهار تعلیم و تربیت در استان سمنان به بهره‌برداری می‌رسد.

​به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان سمنان، سعید هژبری در نشست خبری با اصحاب رسانه در این استان اظهار داشت: همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید (مهرماه)  14 فضای آموزشی با 18 هزار مترمربع زیربنا در شهرستان‌های مختلف استان افتتاح و تحویل آموزش و پرورش می‌شود.

وی با اشاره به مشارکت خیرین مدرسه ساز در ساخت این مدارس افزود: این تعداد فضای آموزشی با 223 میلیارد ریال اعتباربه بهره برداری می رسد که 88 میلیارد ریال آن از سوی خیرین مدرسه‌ساز تامین شده است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سمنان با بیان اینکه خیرین مدرسه‌ساز استان از ابتدای فعالیت خود تاکنون یک‌هزار و 370 میلیارد ریال اعتبار برای مدرسه سازی تعهد کرده اند، ادامه داد: تاکنون 380 میلیارد ریال از این تعهدات محقق شده است.

هژبری با اشاره به پروژه‌های مشترکی با خیرین در حال ساخت است، گفت: در حال حاضر 56 فضای آموزشی با 309 کلاس درس با مشارکت خیرین در استان در دست اجراست.

وی با بیان اینکه تکمیل این پروژه‌ها اعتباری افزون بر 485 میلیارد ریال نیاز دارد، تصریح کرد: نرخ میانگین مشارکت خیرین مدرسه‌ساز در سطح کشور 30 درصد است، درحالی که این نرخ در استان سمنان بین 45 تا 50 درصد است که نشان دهنده مشارکت خوب خیرین در این عرصه است.

وی ادامه داد: 235 خیر مدرسه‌ساز مرد، 72 خیرمدرسه‌ساز زن و 81 موسسه و شرکت و نهاد های حقوقی فعال در حوزه مدرسه‌سازی عضو مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان هستند.

مدیرکل نوسازی مدارس استان سمنان با اشاره به وجود 4 هزار و 567 کلاس درس در استان، گفت: از این تعداد 855 کلاس درس مستحکم و استاندارد است. یک‌هزار و 761 کلاس درس تخریبی و نیازمند بازسازی و یک‌هزار و 951 کلاس درس استان هم نیازمند مقاوم‌سازی اند.​​IMG_20180908_092539_491.jpg


تصویر

تاریخ

1397/6/18

استان

سمنان

تاریخ انقضا

ضمايم
ارسال به پیام رسان