پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
سه شنبه ٢٨ خرداد ١٣٩٨
ارسال به پیام رسان
مديريت مجوزهامديريت مجوزها

عنوان

بهره برداری از 49 فضای آموزشی جدید همزمان با آغاز سال تحصیلی در کهگیلویه و بویراحمد

متن

مدیرکل نوسازی مدارس کهگیلویه و بویر احمد، طی نشست خبری با اصحاب رسانه این استان از افتتاح 49 فضای آموزشی جدید همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید در این استان خبر داد و گفت: این تعداد آموزشگاه مشتمل بر 165 کلاس درس است که با 18 هزار و 278 مترمربع زیربنا با اعتباری بالغ بر 980 میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری می رسد.

جهان محرابی با اشاره به مشارکت خوب خیرین مدرسه ساز در توسعه فضاهای آموزشی این استان افزود: هم اکنون  ۶۸ پروژه دولتی در قالب ۴۵۸ کلاس درس و ۶۱ طرح مشارکتی خیری نیز در قالب ۳۱۴ کلاس درس با اعتباری افزون بر ۴۵۶ میلیارد ریال در دست اجراست.

وی با اشاره به اینکه حدود ۳۰ درصد فضاهای آموزشی استان فرسوده و نیازمند بازسازی هستند، اضافه کرد: بر اساس بررسی‌های انجام شده حدود ۱۰۰ مدرسه نیز به ویژه در روستاها دارای سرویس‌های بهداشتی نامناسب هستند که در دستور کار جدی این اداره کل برای بهسازی و یا تخریب و بازسازی قرار گرفته‌اند.

وی تعداد دانش آموزان مقاطع مختلف تحصیلی در استان را بر اساس اعلام آموزش و پرورش ۱۱۹ هزار و ۷۷۰ نفر ذکر کرد و گفت: حدود ۵۰ درصد دانش آموزان در مدارس روستایی مشغول هستند.
مدیرکل نوسازی مدارس استان همچنین در ادامه با اشاره به تفاهم نامه ای که بین بنیاد علمی آموزشی  قلمچی و اداره کل نوسازی مدارس استان کهگیلویه و بویر احمد منعقد شده است،گفت: بنیاد قلمچی در روستاهایی که آمار دانش آموزان آنها زیر 10نفر است و مسیر تردد آنها صعب العبور است، 30 مدرسه پیش ساخته به صورت مشارکتی احداث و نصب می کند.

وی افزود: بیشتر مدارس روستایی استان به دلیل مهاجرت های بی رویه، امکان احداث مدرسه ی ثابت وجود ندارد و با مهاجرت روستاییان هزینه ای گزاف بر دولت تحمیل می شود، به همین دلیل با درنظر گرفتن گسترش عدالت آموزشی و فراهم کردن امکان تحصیل برای همه دانش آموزان، در روستاهای کم جمعیت و صعب العبور اقدام به احداث مدارس پیش ساخته کرده ایم.

محرابی یادآور شد: برای ایجاد 30 فضای کانکسی در روستاهای کم جمعیت و صعب العبور 800 میلیون تومان اعتبار هزینه خواهد شد که از میزان حدود 550  میلیون تومان آن را بنیاد علمی آموزشی قلمچی تامین می کند.

این مقام مسئول در استان اظهار داشت: از ابتدای دولت تدبیر و امید تا کنون، 236 مدرسه در قالب 826 کلاس درس با 118 هزار مترمربع زیربنا و با اعتباری بالغ بر 98 میلیارد تومان احداث شده است.

مدیرکل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس استان کهگیلویه وبویراحمد همچنین در پایان از تعهد 5 میلیارد تومانی خیرین در بیستمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان خبر داد.

 اداره 016.JPG

تصویر

تاریخ

1397/6/18

استان

کهگیلویه و بویراحمد

تاریخ انقضا

ضمايم
ارسال به پیام رسان