پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
سه شنبه ٢٨ خرداد ١٣٩٨
ارسال به پیام رسان
مديريت مجوزهامديريت مجوزها

عنوان

مجتمع "شهر مدرسه" برای اولین بار در کشور در هرمزگان احداث می شود

متن

​مدیرکل نوسازی مدارس استان هرمزگان از احداث "شهر مدرسه" در استان هرمزگان خبر داد و گفت: مجتمع شهر مدرسه با استفاده از روش های جدید آموزشی برای اولین بار در کشور در هرمزگان اجرا می شود.

به گزارش روایط عمومی اداره کل نوسازی مدارس هرمزگان، نوید احمدی افزود : مجتمع "شهرمدرسه" توسعه یافته تر از مجتمع های آموزشی  کنونی و با برخورداری از آخرین تکنولوژی است که به صورت پایلوت در استان هرمزگان اجرا می شود.

وی افزود: ایده شهر آموزشی از سوی استاندار هرمزگان مطرح شده و مورد استقبال این اداره کل قرار گرفته و پس از پیگیری های انجام شده، طراحی آن بر اساس نشریه 697 سازمان نوسازی مدارس کشور که دارای استانداردهای لازم برای ساخت مدارس است، انجام شد.

احمدی تصریح کرد : اصلی ترین ایده های به کار رفته در طراحی شهرمدرسه، توجه به استانداردهای آموزشی متناسب با معماری بومی منطقه و رعایت شاخص های مدارس سبز است و با توجه به اهمیت موضوع مدیریت انرژی، اهتمام به ایجاد و توسعه مدارس سبز بسیار حائز اهمیت است.

وی اظهار داشت: مجموعه شهرمدرسه دارای فضاهای آموزشی و خدماتی است که فضاهای آموزشی آن نیز به مدارس پسرانه و دخترانه تقسیم شده است، این مدارس شامل شش مقطع تحصیلی اعم از سه مقطع متوسطه اول، دوم و ابتدایی دخترانه و سه مقطع نیز ویژه پسران است.

نوید احمدی با اشاره به امکانات تکمیلی این مجتمع گفت : سعی شده مقاطع مختلف تحصیلی در مدارس دخترانه و پسرانه درکنار هم تجمیع شود و در این بین مدارس فضاهای خدماتی از قبیل مسجد، کتابخانه مرکزی، رستوران، استخر، سالن اجتماعات، سالن ورزشی، سالن روباتیک، آمفی تئاتر و بازارچه محلی نیز در نظر گرفته شده است.

مدیرکل نوسازی مدارس استان هرمزگان یادآور شد: 3 و نیم هکتار فضا برای احداث این مجموعه در اختیار اداره کل نوسازی مدارس استان قرار گرفته است که در مجموع 21 هزار مترمربع زیربنا فضای آموزشی و خدماتی خواهد داشت.

وی با بیان اینکه در احداث شهرمدرسه ، پویایی و نشاط دانش آموزان مورد توجه قرار گرفته است اذعان داشت: طراحی فضاهای آموزشی این مجموعه براساس فناوری های نوین انجام شده  و علاوه بر سایبان های پنجره کلاسها، پشت بام های سبز نیز در نظر گرفته شده است.

مدیرکل نوسازی مدارس هرمزگان در پایان اظهار داشت : مجتمع شهرمدرسه در دو منطقه شرق و غرب بندرعباس احداث می شود.


هرمزگان.JPG

تصویر

تاریخ

1397/6/19

استان

هرمزگان

تاریخ انقضا

ضمايم
ارسال به پیام رسان