پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
سه شنبه ٦ فروردین ١٣٩٨
ارسال به پیام رسان
مديريت مجوزهامديريت مجوزها

عنوان

رئیس امور آموزش و پرورش عمومی و فنی و حرفه ای سازمان برنامه و بودجه کشور: اهتمام ویژه دولت برای ارتقا خدمات آموزشی در کشور/ تخصیص صددرصدی اعتبارات عمرانی آموزش و پرورش

متن

رئیس امور آموزش و پرورش عمومی و فنی و حرفه ای سازمان برنامه و بودجه کشور از اهتمام ویژه دولت برای ارتقا خدمات آموزشی و پرورشی در کشور خبر داد.


به گز​ارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان آذربایجان غربی، سعید طاهری در بازدید از فضاهای آموزشی آذربایجان غربی، افزایش اعتبارات حوزه عمرانی آموزش و پرورش را قابل توجه ذکر کرد و گفت: کل اعتبار عمرانی ابلاغی یا به عبارت دیگر تملک دارایی های سرمایه ای آموزش و پرورش در سال جاری که 14 هزار و 40 میلیارد ریال بوده، تخصیص صد درصدی یافته است.


وی در حاشیه بازدید از طرح های عمرانی جنوب این استان افزود: با توجه به اهتمام دولت نسبت به ارتقای خدمات آموزشی و پرورشی نیز بیش از 51 درصد اعتبار هزینه ای امسال آموزش و پرورش تاکنون تخصیص یافته است.


طاهری با اشاره به اینکه بودجه این حوزه و ردیف های مربوط به وزارت آموزش و پرورش توسط قانونگذاران تعیین شده است، ادامه داد: این اعتبارات نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل در برخی از ردیف ها حدود 16 درصد افزایش تخصیص داشت.


رئیس امور آموزش و پرورش عمومی و فنی و حرفه ای سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به جزئیات ردیف های اعتباری، ادامه داد: در بخش خرید خدمات آموزشی در مناطق کم برخوردار 38 درصد، کیفیت بخشی به فعالیت های آموزش و پرورش و توسعه عدالت آموزشی 38 درصد، حمایت و ارتقای پوشش تحصیلی مناطق محروم 36درصد، سرانه فضای دانش آموزی 33درصد، فعالیت های تربیت بدنی و ارتقای سلامت دانش آموزان بیش از 30 درصد، بخش پرورشی بیش از 30 درصد، برون سپاری و توسعه مشارکت دانش آموزان در آموزش های کار و دانش هم 34 درصد اعتبارات تخصیص یافته است.


وی بیان کرد: سازمان برنامه و بودجه توانسته با تخصیص این اعتبارات در سالجاری، گام های مطلوبی در جهت حمایت ازوزارت آموزش و پرورش بردارد.


طاهری با اشاره به برنامه های سفر دو روزه خود به آذربایجان غربی افزود: در این سفر طرح های ملی مورد بازدید قرار می گیرد و وضعیت جاری آموزش و پرورش و آموزش فنی و حرفه ای استان نیز در جلسات تخصصی بررسی می شود.


رئیس امور آموزش و پرورش عمومی و فنی حرفه ای سازمان برنامه و بودجه بیان کرد: برنامه هایی برای اصلاح ساختار، ساماندهی نیروی انسانی و کمک به طرح های عمرانی استان برنامه ریزی شده است که بعد از احصای اولویت های استان در سال جاری در لایحه بودجه سال 1398 لحاظ می شود.


خاطر نشان می سازد؛ آذربایجان غربی دارای 4 هزار و 900 مدرسه است و برای رسیدن به حد نصاب تراکم دانش آموزی در استان، نیازمند 6 هزار کلاس درس جدید است؛ 30 درصد از کلاس های درس این استان از مجموع 25 هزار کلاس درس، نیازمند بازسازی و مقاوم سازی است.


بازدید.jpg

فضا.jpg

تصویر

تاریخ

1397/5/14

استان

آذربایجان غربی

تاریخ انقضا

ضمايم
ارسال به پیام رسان