پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
سه شنبه ٦ فروردین ١٣٩٨
ارسال به پیام رسان
مديريت مجوزهامديريت مجوزها

عنوان

وزیر آموزش و پرورش در جیرفت : سند توسعه آموزشی جنوب کرمان تدوین می شود

متن

سید محمد بطحایی، وزیر آموزش و پرورش امروز (11 مرداد) در جلسه شورای اداری آموزش و پرورش شهرستان های جنوب استان کرمان در جیرفت با اشاره به اینکه کشور ما در شاخض های مختلف به عنوان یکی از کشورهای ممتاز شناخنه شده است، افزود: ما فرصت ها و منابع ارزشمندی داریم که باید از آنها استفاده کنیم و نباید مشکلات موجود، ما را از ادامه مسیر باز بدارد.

وزیر اشاره.jpg

وی با اشاره به اینکه منابع محدود هست و باید به اولویت ها توجه کرد، ابراز داشت: اولین اقدامی که شروع کرده ایم سند توسعه چهار استان است که یکی از این استان ها، جنوب کرمان است که در زمینه نیروی انسانی، تجهیزات و فضای آموزشی است که این سند نقشه راه دولت و  نمایندگان مجلس است و ردیف اعتباری خاصی برای آن در نظر گرفته می شود.


وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه تلاش می کنیم اداره کل آموزش و پرورش جنوب کرمان را مستقل کنیم و یا اینکه این اداره را ارتقاء دهیم، اظهار داشت: برای مناطق عشایری و مدارس شبانه روزی این منطقه امکانات اختصاصی بفرستیم تا بخشی از دغدغه های امکانات آموزشی منطقه کاهش یابد.


احمد اسکندری، مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان نیز در این جلسه، با اشاره به اینکه مشکلات جنوب کرمان، گفت: ۱۳۹ هزار دانش آموز در منطقه جنوب وجود دارد و ۱۱ هزار و ۲۴۶ فرهنگی در این منطقه مشغول به کار هستند.

وی افزود: در جنوب و شرق استان تمهیدات خوبی شده است و روزنه های امید برای ارتقاء این منطقه نیز در پیش است.


اسکندری با اشاره به همه تلاش های انجام شده، خاطر نشان ساخت : اما همچنان مشکلات زیادی وجود دارد؛ حدود ۶۰ مدرسه شبانه روزی داریم که شامل ۹ هزار دانش آموز است و مشکل انشعابات آب و برق در مدارس از دیگر دغدغه های جنوب کرمان است که امیدواریم علی رغم همه مشکلات آغاز سال تحصیلی خوبی داشته باشیم.


تصویر

تاریخ

1397/5/11

استان

کرمان

تاریخ انقضا

ضمايم
ارسال به پیام رسان