پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
یکشنبه ٤ فروردین ١٣٩٨
ارسال به پیام رسان
مديريت مجوزهامديريت مجوزها

عنوان

تحول اساسی در کیفیت فضاهای آموزشی مدارس غیر دولتی

متن

یکی از دغدغه های کاملا ضروری در امر مشارکت مردم در جامعه طرح شکل گیری مدارس غیر دولتی بوده که از بدوتاسیس تا کنون توانسته ضمن بالابردن جلب مشارکت در این زمینه، تراکم دانش آموزان را در سطح کلاسهای دولتی کاهش دهد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس مازندران  مهندس شیرزاد در گفتگو اختصاصی با خبر نگار روزنامه بشیر بیان داشت:  مطابق وظایف محوله ، این دستگاه در موضوع تعین وگواهی استحکام بنا ونیز تعین ظرفیت مدارس غیر دولتی، مشغول انجام خدمت می باشد .

مدیرکل نوسازی مدارس استان افزود : در استان مازندران،712مدرسه غیر دولتی با جمعیت 114500دانش (حدود 22درصد از جمعیت کل دانش آموزان استان)دایر بوده که از این میان 602مدرسه 84%به صورت استیجاری، 72مدرسه-10%به صورت خریداری شده و39مدرسه -6% احداثی اداره می گردد. آنچه که در طول سالهای اخیر خدمات این بخش را برجست تر نموده است، افزوده شدن بحث های ایمنی وبهداشت مدارس مذکور با همکاری دانشکاه علوم پزشکی استان وبررسی سطح ایمنی وحریق با همکاری سازمان آتش نشانی می باشد.ضمنااز چالش های جدی در زمینه، پذیرش دانش آموزان توسط موسسین ،خارج از ظرفیت اعلام شده از سوی این اداره کل بوده که این امر با توجه به ضرورت تمدید گواهی مدارس متناسب با وضعیت مالکیت ونحوه ساخت آن (از دوسال تا ده سال ) موضوع ظرفیت مدارس مجددا بررسی خواهد شد واین چالش نیزبه حول وقوه الهی در حال ساماندهی تدریجی است .

مهندس شیرزاد در بخش دیگری از سخنان خود به توجه جدی به امر استاندارد سازی سامانه گرمایشی مدارس غیر دولتی اشاره نمودوافزود : اصلاح سامانه گرمایشی این مدارس به عنوان اصل ضروری مورد مطالبه قرار می گیردکه نتیجه آن، تجهیز نزدیک به 70% مدارس غیر دولتی استان به سامانه گرمایشی استاندارد از طریق حذف بخاری نفتی و گازی وتعبیه سیستم حرارت مرکزی، پکیج و اسپلیت می باشد. از دیگر اقدامات موثر در این بخش،امکان افزایش ایمنی مدارس استیجاری ویا خریداری شده فاقد استحکام از طریق مقاوم سازی مدارس البته با جلب رضایت موجر است.

ایشان در پایان صحبت های خود به این موضوع تاکید نمودند: پیرو دستور ریاست جمهور وحسب تاکید استاندار استان در راستای استقرار میزخدمت به منظور رفاه حال مراجعین محترم، این اداره کل نیزبا راه اندازی سامانه پذیرش متقاضیان مدارس غیر دولتی به آدرس www.nosazimaz.ir ضمن تشریح گامهای مرتبط با تاسیس مدرسه غیر دولتی ، مدارک مورد نیاز و.... زمینه خدمت رسانی آسان وسریع از طریق مراجعه غیر حضوری موسسین فراهم گردید

تصویر

http://www.dres.ir/public/PublishingImages/lists/news_public/archive/%D8%B4%DB%8C%D8%B1%D8%B2%D8%A7%D8%AF3.jpg

تاریخ

1397/4/19

استان

مازندران

تاریخ انقضا

ضمايم
ارسال به پیام رسان