پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
یکشنبه ٤ فروردین ١٣٩٨
ارسال به پیام رسان
مديريت مجوزهامديريت مجوزها

عنوان

چهارمحال و بختیاری از لحاظ سرانه فضای آموزشی رتبه دوم کشوری را داراست

متن


معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشوردر مصاحبه با خبرنگار ایسنا منطقه چهارمحال وبختیاری  گفت: چهارمحال و بختیاری از لحاظ سرانه فضای آموزشی جزء استان‌های خوب کشور است به طوری که در رتبه دوم کشوری قرار دارد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس چهارمحال وبختیاری داریوش ورناصری در آیین معارفه مدیرکل جدید نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: میانگین سرانه فضای آموزشی در کشور به ازای هر دانش‌آموز 5.18 سانتی‌متر مربع بوده و در چهارمحال و بختیاری حدود 8.7 سانتی‌متر مربع است که از یک استاندارد قابل قبولی برخوردار است اما اگر اقدامات را توقف کنیم سرانه موجود کاهش می‌یابد.
ورناصری ادامه داد: سرانه موجود و وضعیت فضای آموزشی به تلاش کارکنان این مجموعه ارتباط دارد که امید است تلاش‌ها تداوم یابد و این استان همیشه در رتبه‌های ممتاز کشوری قرار داشته باشد.
وی گفت: فضای آموزشی در هر مکانی ساخته شود خوب است ولی این استان باید به سرانه موجود اکتفا نکند و سرانه فضاهای آموزشی را به سرانه استاندارد دنیا برساند، همچنین این سازمان از لحاظ توزیع اعتبارات برای به حداقل رسیدن مشکلات استان دریغ نخواهد کرد.
معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور کیفیت اجرای پروژه‌ها را از جمله ویژگی‌های اصلی نوسازی مدارس در سطح کشور و استان برشمرد.
وی ساخت و ساز، توسعه، تجهیز، کیفیت، ارتقاء مسائل فنی و آیین‌نامه‌ها از ماموریت‌های سازمان عنوان و تصریح کرد: یکی از رویکردهای جدید و اصلی این سازمان مدرسه سبز بوده که لازم است کارگروهی در این زمینه در استان تشکیل شود.
ورناصری تاکید کرد: از شاخصه‌های مدارس سبز نوع معماری، وسایل سرمایشی و گرمایشی در مدارس و ... است که باید آن‌ شاخصه‌ها را پیش ببریم و به سمت ایجاد مدارس سبز حرکت کنیم.
وی با اشاره به اینکه مکان‌یابی مدارس از دیگر ماموریت‌های سازمان است، گفت: از سوی این سازمان یک کار پژوهشی و نرم افزاری در شرف تدوین است که طی چند ماه آینده آماده و در اختیار ادارات نوسازی مدارس استان‌ها قرار می‌گیرد که در آن وضعیت مدارس موجود از حیث استحکام، متراژ، نوع کاربری و مکان‌یابی مشخص شده است.
ورناصری ادامه داد: باید موضوع مکان‌یابی در دستور کار مدیر جدید قرار گیرد زیرا در نوسازی مدارس اگر کارها به خصوص منابع اعتباری که از محل خیرین، ملی و استانی اخذ می‌شود، پیگیری نشوند استان و دانش‌آموزان منابع را از دست خواهند داد.
وی خاطرنشان کرد: از مدیر جدید تقاضا می‌شود تعاملات خود را با استانداری، آموزش و پرورش و فرمانداری افزایش دهد و جلسات کمیته برنامه‌ریزی در استان نیز به صورت ویژه تشکیل شود.

 

تصویر

تاریخ

1397/4/17

استان

چهارمحال و بختیاری

تاریخ انقضا

ضمايم
ارسال به پیام رسان