پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
یکشنبه ٤ فروردین ١٣٩٨
ارسال به پیام رسان
مديريت مجوزهامديريت مجوزها

عنوان

۷۰ درصد فضای آموزشی در " سمنان، سرخه، مهدی‌شهر " در حال تخریب است

متن

احمد همتی دربیستمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز  اظهار داشت: کمبود فضای آموزشی یکی از چالش‌های جدی نظام آموزش‌وپرورش در استان سمنان است.


​​​3637464-6518438.jpg

نماینده مردم سمنان، سرخه و مهدی‌شهر گفت: ۷۰ درصد از فضای آموزشی در "سمنان، سرخه، مهدی‌شهر " در حال تخریب

وی با اشاره به اینکه 70 درصد از فضای آموزشی در شهرستان‌های سمنان، سرخه و مهدی‌شهر در حال تخریب است افزود: بازسازی و مقاوم‌سازی این فضاها در دستور کار قرار دارد چراکه امنیت کافی و شرایط مناسب برای حضور و تحصیل دانش آموزان وجود ندارد.​

نماینده مردم سمنان، سرخه و مهدی‌شهر با تأکید بر لزوم توجه ویژه به آموزش‌وپرورش در کشور بیان کرد: آموزش‌وپرورش باید به‌عنوان یکی از سه مؤلفه اصلی کشور قرار داشته باشد و مسئولان نظام نیز به آن توجه ویژه کنند.

وی هدر رفت نیروی انسانی را یک چالش جدی برای آینده این نظام برشمرد و گفت: توانمندسازی نظام تعلیم و تربیت مهم‌ترین گام برای مقابله با هدرروی نیروی انسانی و جلوگیری از مصرف‌گرایی در کشور است.


3637464-6518450.jpg​​


همتی با بیان اینکه 28 مدرسه دو نوبت در سمنان فعال است اذعان کرد: با توجه به تراکم دانش‌آموزی در مرکز استان چالش کمبود فضای آموزشی بیش‌ازپیش در سمنان احساس می‌شود.

وی ابراز داشت: تا یک ماه آینده 4 طرح توسعه فضای آموزشی با بهره‌گیری از ظرفیت خیران در سمنان کلنگ زنی می‌شود.

نماینده مردم سمنان، سرخه و مهدی‌شهر با تأکید بر لزوم تجهیز و به‌روزرسانی تجهیزات مدارس استان و ارائه امکانات هوشمند به مدارس خاطرنشان کرد: این امر منجر به پرورش و شکوفایی استعداد دانش آموزان می‌شود.​

تصویر

تاریخ

1397/4/16

استان

سمنان

تاریخ انقضا

ضمايم
ارسال به پیام رسان