پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
جمعه ٢٩ دی ١٣٩٦
ارسال به پیام رسان
مديريت مجوزهامديريت مجوزها

عنوان

شروع جشنواره های خیرین مدرسه ساز خراسان جنوبی از جوار بارگاه علی ابن موسی الرضا(ع)

متن

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی نوزدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز شهرستان فردوس دیروز پنجشنبه مورخ16 دیماه ساعت 7 بعدازظهر در محل دانشکده ادبیات دانشگاه فردوسی مشهد برگزار گردید.

این جشنواره که باحضورفردوسیهای مقیم مشهدومهمانان ویژه خصوصاً دکتر امیر حسنخانی نماینده مجلس شورای اسلامی شهرستانهای فردوس، طبس،بشرویه و سرایان، لامعی مدیر کل آموزش و پرورش و بیکی مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس، فرزین رئیس مجمع خیرین مدرسه سازخراسان جنوبی ، دکتر محمد کافی ریاست دانشگاه فردوسی مشهد، هاشمی نسب مدیر کل نوسازی مدارس خراسان رضوی برگزارگردید.

در این گردهمایی خیری ابتدا ابراهیمی مدیر آموزش و پرورش شهرستان فردوس ضمن خوش آمد گویی گوشه ای از وضعیت محرومیت و خشکسالی چند ساله شهرستان فردوس را ترسیم نمود و با ایراد متن ادبی احساسات همگان را برانگیخت.

مهندس بیکی نیز هدف از برگزاری این جشنواره ها را بحث خیرخواهی ، مدرسه سازی ، تکریم از خیرین سنوات گذشته و ارائه نیازهای آموزش و پرورش دانست.

وی تعهدات جشنواره های خیرین مدرسه ساز را از ابتدای تشکیل خراسان جنوبی تاکنون بیش از 78 میلیارد تومان ذکر نمود که بیش از 75 درصد آن محقق گردیده و با این مبلغ تعهد، بیش از 1439 کلاس درس در استان خراسان جنوبی ساخته و تحویل آموزش و پرورش استان گردیده است.

مدیر کل نوسازی مدارس استان سهم شهرستان فردوس را از میزان تعهدات مذکور بالغ بر 4 میلیارد و چهارصد میلیون تومان ذکر کرد که با این اعتبار 50 کلاس درس و 13 فضای آموزشی غیر کلاسی بهره برداری شده است.

در ادامه دکتر کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: هر شهر دارای افتخاراتی است که فردوس به آموزش و پرورش و معلمانی که به ما درس گذشت و سخت کوشی آموزش دادند می بالد، ما باید دست به دست هم دهیم تا فردوس را کماکان فردوس نگه داریم.

در پایان مراسم از تمامی خیرینی که آموزش و پرورش شهرستان فردوس را یاری نمودند تجلیل به عمل آمد.

شایان ذکر است از جمله تعهدات این جشنواره واگذاری بیش از 2000 متر زمین برای ساخت مدرسه در فردوس و همچنین مبالغ قابل توجهی در جهت کمک به امر مدرسه سازی در شهرستان مذکور بوده که پس از جمعبندی در اسرع وقت به اطلاع هم استانی های عزیز خواهد رسید.

جشنواره فردوسی.jpg123.jpg 

 جشنواره فردوسی.jpg158.jpg

جشنواره فردوسی.jpg2587.jpg

تصویر

http://www.dres.ir/public/PublishingImages/lists/news_public/archive/جشنواره%20فردوسی.jpg123.jpg00000000000000000000.jpg

تاریخ

1395/10/17

استان

خراسان جنوبی

تاریخ انقضا

2017-01-11T20:30:00Z
ضمايم
ارسال به پیام رسان