پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
سه شنبه ٢ مهر ١٣٩٨
ارسال به پیام رسان
مديريت مجوزهامديريت مجوزها

عنوان

معاون وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: توجه ویژه سازمان نوسازی مدارس به محرومیت زدایی از فضاهای آموزشی مناطق محروم

متن

معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور در سومین روز از سفر خود به استان خوزستان، امروز با حضور در شهرستان مسجد سلیمان، از فضاهای آموزشی فرسوده شهرى، روستايی و عشايرى و همچنین پروژه‌های در حال احداث این شهرستان بازدید کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، مهراله رخشانی مهر ضمن بازدید از مراحل ساخت پروژه‌های آموزشی شهرستان مسجدسلیمان با حضور در محل ساخت دبستان «علیرضا معرف»، بر تسریع در تکمیل و تجهیز این پروژه آموزشی تاکید کرد.


وی در ادامه، با حضور در جلسه شوراى آموزش و پرورش شهرستان‌های مسجدسلیمان، لالی، اندیکا و هفتکل که به صورت مشترک در مسجدسليمان برگزار شد، ایجاد فضاهای آموزشی مناسب، ایمن و استاندارد را حق بدیهی تمام دانش‌آموزان شهری، روستایی و عشایری در مناطق مختلف کشور عنوان نموده و اظهار داشت: محرومیت زدایی از فضاهای آموزشی مناطق محروم در اولویت کارهای سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس است و در این راستا با سرعت در حال پیشرفت هستیم.


رخشانی مهر با بیان اینکه در حد توان برای بازسازی مدارس فرسوده، اقدامات لازم را انجام می دهیم یادآور شد: در حال حاضر 30 درصد از فضای آموزشی کشور نیازمند تخریب و بازسازی اند که یکی از مهمترین دغدغه های این سازمان، بازسازی و یا مقاوم سازی این نوع مدارس است.


وی ادامه داد: 70 درصد فضاهای آموزشی کشور مستحکم هستند، اما حفظ و نگهداری از مدارس نکته بسیار مهمی است که باید مورد توجه مدیران مدارس قرار بگیرد.


این مقام مسئول خاطرنشان کرد: اگر قرارباشد فضاهای آموزشی ساخته شده طی دو دهه اخیر فرسوده شوند، هیچ وقت به چشم انداز تعیین شده در حوزه نوسازی مدارس نخواهیم رسید.


رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور با اشاره به تحویل 8 هزار کلاس درس در سال تحصیلی جدید، توسعه فضاهای آموزشی طی دو سال اخیر را حاصل تعامل بدنه اجتماعی و جذب مشارکت های خیرین مدرسه ساز و نظام برنامه ریزی و مدیریتی دانست و اظهار داشت: 50درصد فضاهای آموزشی طی دو سال اخیر توسط خیرین ساخته شده و این درحالی است که تا کنون 20درصد کل فضاهای آموزشی کشور با جذب مشارکت های مردمی احداث شده است.


معاون وزیر آموزش و پرورش همچنین با بیان اینکه سرانه استاندارد فضای آموزشی در کشور باید 8/4 مترمربع به ازای هر دانش آموز باشد،گفت: این فضا هم‌اکنون به طور میانگین 5.2 مترمربع است و 11 استان کشور نیز، همچون خوزستان، سیستان و بلوچستان، تهران و البرز با این میانگین فاصله دارند.


رخشانی مهر همچنین ضمن تاکید بر تکمیل فضاهای آموزشی نیمه تمام شهرهای مسجدسلیمان، اندیکا، لالی و هفتکل، عنوان کرد: اتمام پروژه های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بالا در تمام مناطق کشور در اولویت دستور کار این سازمان قرار گرفته است و در این راستا مناطق محروم مورد توجه ویژه هستند.


977253 خوزستان.jpg

977252 خوزستان.jpg

977251 خوزستان.jpg

تصویر

تاریخ

1397/7/25

استان

خوزستان

تاریخ انقضا

ضمايم
ارسال به پیام رسان