پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
سه شنبه ٣١ اردیبهشت ١٣٩٨
ارسال به پیام رسان
مديريت مجوزهامديريت مجوزها

عنوان

افتتاح مدرسه‌ای به‌نام کوچکترین شهید حادثه تروریستی اهواز "محمدطاها اقدامی"

متن

دبستان 12 کلاسه "محمدطاها اقدامی" شهید چهارساله حادثه تروریستی اهواز افتتاح شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، این پروژه با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور، استاندار و نمايندگان مردم اهواز در مجلس شوراى اسلامى در استان خوزستان افتتاح شد.


رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در آئین افتتاح این پروژه با اشاره به اینکه 8 هزار کلاس درس در ابتدای سال تحصیلی جاری تحویل آموزش و پرورش شد، گفت: با توجه به رشد اعتبارات عمرانی وزارت آموزش و پرورش، مدارس خشتی و گلی تا پایان سال تحصیلی جاری در کشور جمع آوری می‌شود.


رخشانی مهر خاطرنشان کرد: جمع آوری مدارس خشتی و گلی (خطر آفرین) در اولویت برنامه‌های سازمان نوسازی مدارس کشور قرار دارد.


در ادامه این مراسم، استاندار خوزستان نیز با اشاره به افتتاح این مدرسه به نام شهید محمدطاها اقدامی، گفت: نامگذاری این پروژه به نام "محمدطاها اقدامی" با هدف جاودانگی نام شهدای حادثه تروریستی اهواز انجام شده است.


غلامرضا شریعتی خاطرنشان کرد: همچنین قرار است مدرسه‌ای که محل تحصیل سید حسن فاضلی، دانش آموز شهید این حادثه بود، به نام وی نامگذاری شود.


وی همچنین بر بازسازی مدارس فرسوده استان تاکید کرد و گفت: اقدامات و تلاش‌های صورت گرفته در این حوزه قابل تقدیر است اما نیازها هم‌چنان بالاست.


افتتاح مدرسه استثنایی رودکی در اهواز


در ادامه این سفر، رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور، مدرسه استثنایی رودکی اهواز را نیز افتتاح کرد.


 رخشانی‌مهر در آئین افتتاح این مدرسه، بیان کرد: آموزش یکی از مهم‌ترین مولفه‌های توسعه کشورها محسوب می‌شود و بر همین اساس، توسعه فضاهای آموزشی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.


وی با اشاره به اهمیت ایمن و استاندارد بودن مدارس، گفت: در حال حاضر 70 درصد مدارس کشور مقاوم و مستحکم هستند.


رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور همچنین در ادامه با اشاره به میانگین سرانه فضای آموزشی در کشور، یادآور شد: سرانه فضای آموزشی پیش از انقلاب 1.5 مترمربع بود اما اکنون این میزان به 5.2 مترمربع به ازای هر دانش آموز در کشور رسیده است.مدرسه محمد طاها.jpg

مدرسه محمد طاها2.jpg 

مدرسه طاها.jpg

تصویر

تاریخ

1397/7/24

استان

خوزستان

تاریخ انقضا

ضمايم
ارسال به پیام رسان