پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
سه شنبه ٣١ اردیبهشت ١٣٩٨
ارسال به پیام رسان
مديريت مجوزهامديريت مجوزها

عنوان

تکمیل 150 فضای آموزشی نیمه تمام خوزستان در دستور کار قرار گرفت

متن

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در سفر به خوزستان و با بررسی وضعیت فضاهای آموزشی این استان، تکمیل 150 پروژه نیمه تمام را در دستور کار قرار داد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، مهراله رخشانی مهر در بدو ورود به روستای حموله شهرستان سوسنگرد از سوی عشایر عرب منطقه مورد استقبال قرار گرفت و در ادامه، از پروژه مدرسه راهنمایی 5 کلاسه شهید دست غیب که دارای 35 درصد پیشرفت فیزیکی است، بازدید و بر تکمیل هرچه زودتر این طرح تاکید کرد.


رضا رضایی، مدیرکل نوسازی مدارس استان اعتبار اختصاص یافته به این پروژه را 800 میلیون تومان از محل اعتبارات ملى عنوان کرد و گفت: تکمیل مدرسه راهنمایی شهید دست غیب در روستای حموله به مبلغ دو میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.


رئیس سازمان نوسازی مدارس همچنین در ادامه، از مراحل تکمیل پروژه هنرستان شبانه روزی کشاورزی سوسنگرد بازدید و از نزدیک مراحل اجرایی این پروژه را بررسی کرد.


مدیرکل نوسازی مدارس استان خوزستان در این بازدید در خصوص این پروژه گفت: هنرستان فنی و حرفه ای کشاورزی سوسنگرد از جمله طرح های مهم عمرانی استان محسوب می شود که تا کنون بیش از 65 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.


وی یادآور شد: این هنرستان در 11هزار مترمربع در حال ساخت است که دارای سه سوله کارگاهی، خوابگاه، سالن غذاخوری و کلاس های درسی است.


رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور در ادامه بازدید از فضاهای آموزشی سوسنگرد در جلسه شورای آموزش و پرورش شرکت کرد و با حضور مسئولان استانی مسائل مربوط به وضعیت فضاهای آموزشی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


معاون وزیر آموزش و پرورش در این جلسه گفت: هرچند مدت یکبار از فضاهای آموزشی کشور بازدید صورت می گیرد که علاوه بر این با همکاران آموزش و پرورش استان و شهرستان ها از نزدیک به بررسی خواسته ها و نیازهای مدارس می پردازیم.


مهراله رخشانی مهر با تاکید بر اینکه در این نشست ها برای رفع برخی مشکلات برنامه ریزی می شود، افزود: حضور مدیران ستادی در استان ها و شهرستان ها بسیار مهم است و در این سفرها مسئولان می توانند از نزدیک در زمینه های مختلف چاره اندیشی کنند.


وی همچنین درباره جمع آوری مدارس کانکسی در استان خوزستان عنوان کرد: این موضوع از اولویت هایی است که هم اکنون در سراسر کشور و به خصوص استان خوزستان دنبال می شود.


رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور یادآور شد: تا کنون 250 مدرسه کانکسی در خوزستان جمع آوری شده است و با اختصاص اعتبارات ملی در این حوزه، در آینده نزدیک اینگونه فضاهای آموزشی در سطح استان کاملاً حذف خواهد شد.


150 مدرسه نيمه تمام با اعتبارى بالغ بر ٥٠ ميليارد تومان در خوزستان تکميل می شوند


در ادامه، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان با تاکید بر اینکه مدارس نیمه تمام در استان خوزستان از نظر عمرانی متحول خواهند شد، گفت: وزارت آموزش و پرورش و سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور اعتبار ویژه ای در این خصوص برای استان در نظر گرفته است.


رضا رضایی در جلسه بررسی وضعیت فضاهای آموزشی شهرستان دشت آزادگان، عنوان کرد: برای تکیمل فضاهای آموزشی استان بیش از 50 میلیارد تومان اعتبار عمرانی اختصاص یافته است.


عضو شورای آموزش و پرورش خوزستان همچنین در زمینه اختصاص اعتبارات در بخش سیستم های سرمایشی، بیان داشت: استان در این حوزه نیز توانسته بیشترین میزان منابع را دریافت کند.977231.jpg 

977232.jpg

977233.jpg977234.jpg 

تصویر

تاریخ

1397/7/23

استان

خوزستان

تاریخ انقضا

ضمايم
ارسال به پیام رسان