پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
سه شنبه ٣١ اردیبهشت ١٣٩٨
ارسال به پیام رسان
مديريت مجوزهامديريت مجوزها

عنوان

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور: آمادگی کامل برای پشتیبانی از طرح های تحقیقاتی مدرسه سبز داریم

متن

​معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور از آمادگی کامل این سازمان برای پشتیبانی و حمایت از طرح های مدرسه سبز خبر داد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، دکتر مهراله رخشانی مهر در جلسه گردهمایی دبیران شورای راهبری مدیریت سبز ادارات کل نوسازی مدارس استان ها با بیان اینکه اجرای طرح مدارس سبز از مهمترین رویکردهای این سازمان است که از آغاز سال تحصیلی امسال به طور جدی در دستور کار قرار گرفته است، گفت: مطالعات و بررسی های دقیق علمی برای تدوین شاخص های مدرسه سبز همساز با اقلیم استان ها، توسط این سازمان و با همکاری اساتید برجسته دانشگاهی انجام و مسیر کار برای ادامه روند، مشخص شده است.


وی با اشاره به آغاز اجرای طرح مدرسه سبز در سه استان سیستان و بلوچستان، زنجان و تهران افزود: اعتبار مورد نیاز برای مطالعه این طرح، تامین و در اختیار استان های مذکور قرار گرفت و برای اجرای طرح نیز متعاقباً اعتبار مورد نیاز تامین و در اختیار آنان قرار خواهد گرفت.


رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور با تاکید بر اهمیت دو موضوع "ترویج" و "فرهنگ سازی" مدیریت سبز گفت: معتقدیم برای اجرای طرح مدیریت سبز در ابتدا باید به آموزش، ترویج و فرهنگ سازی این موضوع به طور پررنگ و جدی پرداخته شود.


رخشانی مهر با بیان اینکه آموزش را باید از خودمان آغاز کنیم، جامعه هدف ترویج این طرح را در ابتدا همکاران ادارات کل نوسازی مدارس استان ها، کارکنان آموزش و پرورش و سپس دانش آموزان، معلمان و همچنین انجمن های اولیا و مربیان عنوان نموده و اظهار داشت: برای تبیین اهداف مدرسه سبز کارگاه های آموزشی ویژه کارشناسان حوزه تاسیسات و طراحی و معماری در ادارات کل نوسازی مدارس استان ها برگزار خواهد شد.


معاون وزیر آموزش و پرورش در ادامه، از آمادگی کامل برای پشتیبانی از طرح های تحقیقاتی و معماری در حوزه مدارس سبز خبر داد و اظهار داشت: در این زمینه از انجام مطالعات و ارائه خدمات مشاوره ای استقبال می کنیم.


وی همچنین با اشاره به اینکه امروز سازمان نوسازی مدارس کشور در حوزه مقاوم سازی صاحب دانش و تخصص است، تصریح کرد: سرآمد بودن این سازمان، هم در زمینه دارا بودن تخصص و هم اجرای موفق این طرح موجب شد به عنوان الگوی موفق کشوری مطرح شود. امیدواریم در حوزه ترویج مدیریت سبز و توسعه مدارس سبز در کشور نیز بتوانیم به همین درجه از تخصص و دانش مجهز شده و به عنوان مرجع قابل اتکا معرفی شویم.


رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در پایان به برگزاری نمایشگاه دستاورد های طرح مدرسه سبز در آینده هم اشاره ای کرد و خاطر نشان ساخت: تا کنون 21 استان کشور طرح های خوبی در این زمینه ارائه داده اند که امیدواریم بتوانیم با ارائه طرح های تحقیقاتی و مطالعه شده دقیق علمی، حمایت نهادهای بالادستی را جلب نمائیم. 


97722 رخشانی.JPG

977222 سبز.JPG

تصویر

تاریخ

1397/7/22

استان

سازمان مركزي

تاریخ انقضا

ضمايم
ارسال به پیام رسان