پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
سه شنبه ٣١ اردیبهشت ١٣٩٨
ارسال به پیام رسان
مديريت مجوزهامديريت مجوزها

عنوان

آغاز به کار اولین گردهمایی شورای راهبری مدیریت سبز ادارات کل نوسازی مدارس استان ها

متن

​اولین گردهمایی شورای راهبری مدیریت سبز ادارات کل نوسازی مدارس استان های سراسر کشور با حضور نمایندگان مدیریت سبز استان ها و اساتید برجسته دانشگاه های مختلف کشور، هم اکنون در محل سالن کنفرانس سازمان نوسازی مدارس کشور در حال برگزاری است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، در این گردهمایی موضوعاتی همچون مدرسه سبز، برنامه ریزی و ساختار معرفی نمونه مدرسه اجرا شده، طراحی فضاهای باز مدارس با رویکرد آموزشی سبز، بهینه‌سازی انرژی و محیط‌ زیست در ساختمان، مدیریت پساب و آبهای خاکستری در فضاهای آموزشی، کاربرد نرم افزارهای شبیه سازی انرژی با تاکید بر design buildre در روند طراحی، مصالح و فناوری های نوین ساختمان سبز توسط اساتید برجسته دانشگاه های علم و صنعت ایران،شهید بهشتی، صنعتی اصفهان و دانشگاه هنر مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

شایان ذکر است؛ این گردهمایی به منظور پیشبرد اهداف مدیریت سبز در مدارس و همچنین طراحی و توسعه مدارس سبز که از رویکردهای مهم سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور است برگزار می شود.

مدیرکل دفتر فنی و تحقیقات سازمان نوسازی مدارس با اشاره به شاخص های مدارس سبز گفت: مدرسه سبز مدرسه ای است که در تمام فعالیت ها و خدمات موجود آن ( امور اداری، آزمایشگاه ها و غیره) دیدگاه بهداشتی، ایمنی و حفاظت از محیط زیست و استفاده کارآمد و بهینه از منابع و مواد مصرفی بتواند در تحقق اهداف توسعه پایدار جامعه مورد تاکید و عمل قرار گیرد.

عماد مخدومی افزود: مدرسه سبز روشی برای اتخاذ مسائل زیست محیطی از برنامه درسی و به کارگیری آنها در فعالیت های روزانه مدرسه ارائه می دهد. این جریان به دانش آموزان کمک می کند تا اهمیت مسائل زیست محیطی را بشناسند و آنها را بطور جدی‌تر مورد توجه قرار دهند.

وی با بیان اهمیت شاخص های مدرسه سبز اظهار داشت: در طراحی و معماری مدارس سبز، شاخص های مختلفی همچون محل و موقعیت ساختمان، نور و متغیرهای مربوط به آن، دما و کیفیت هوای داخل، صدا و متغیرهای مربوط به آن، فاکتورهای کالبدی فضای آموزشی، بهینه سازی مصرف انرژی و معماری همساز با اقلیم، سازماندهی، آرایش، تنوع و شادابی کلاس، ایمنی و محوطه باز مدارس و فضای سبز موجود در آن باید مورد توجه قرار گیرد.

مدیرکل دفتر فنی و تحقیقات سازمان نوسازی مدارس با تاکید بر اهمیت پیشبرد اجرای طرح مدرسه سبز به عنوان یکی از رویکردهای مهم این سازمان خاطرنشان کرد: این طرح به صورت پایلوت در استان های سیستان و بلوچستان، زنجان و تهران در دست مطالعه، بررسی و اجراست تا در ادامه کار، در تمام استان های کشور با تدوین شاخص های مدون اجرا شود.


شایان ذکر است؛ این همایش هم اکنون به صورت آنلاین و از طریق ویدئو کنفرانس در تمام استان های کشور قابل مشاهده مستقیم است.


005.JPG

020.JPG

تصویر

تاریخ

1397/7/22

استان

سازمان مركزي

تاریخ انقضا

ضمايم
ارسال به پیام رسان