پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
سه شنبه ٣١ اردیبهشت ١٣٩٨
ارسال به پیام رسان
مديريت مجوزهامديريت مجوزها

عنوان

معاون توسعه مدیریت، پشتیبانی و مشارکت های مردمی: آموزش و فرهنگ سازی دو اصل مهم در حفظ و نگهداری مدارس است

متن

معاون توسعه مدیریت، پشتیبانی و مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: مکانیابی و صنعتی‌سازی مدارس، توجه به معماری مدارس ایرانی اسلامی، برچیدن مدارس خشتی و گلی و اتمام پروژه های حیات طیبه از رویکردهای مهم سازمان نوسازی مدارس کشور برای تحقق اهداف سند زیرنظام فضا، تجهیزات و فناوری است.


به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس اصفهان، محمد جمال‌زاده در مراسم معارفه مدیرکل نوسازی مدارس استان اصفهان، بیان کرد: سازمان نوسازی مدارس کشور یکی از سازمان‌های ارزشمند، تأثیرگذار و افتخارآمیز نظام جمهوری اسلامی ایران است و محول کردن نظارت و احداث ساختمان‌های سایر دستگاه‌ه به ادارات کل نوسازی مدارس در استان ها، نشانه کارکرد بالای این دستگاه اجرائی است.


وی با بیان اینکه ادارات کل نوسازی مدارس در استان‌ها عموماً در ارزیابی‌های استانی رتبه های بسیار خوبی کسب کرده‌اند، افزود: انسان‌هایی که در این سازمان خدمت می‌کنند جزو انسان‌های پاکدست، شریف و زحمت‎کش هستند که عمر خود را در راه توسعه تعلیم و تربیت کشور گذاشته‌اند و این در حالی است که حقوق، مزایا و دستمزد این کارکنان که عموماً فنی هستند به نسبت کارکنان سایر دستگاه‌های دیگر که سطح پایین‌تری دارند، بسیار اندک است.


ضرورت ساخت مدارس ایمن و با نشاط


جمال‌زاده با اشاره به اهداف سند زیرنظام فضا، تجهیزات و فناوری برای ساخت مدارس ایمن، خاطرنشان کرد: مدارس باید به‌گونه‌ای احداث شوند که دانش‌آموزان در فضای آموزشی ضمن احساس نشاط و لذت، امنیت داشته باشند و البته سازمان نوسازی مدارس کشور برای تحقق این هدف مهم و اساسی پروژه‌های مهمی را با اساتید برجسته دانشگاهی در دست اجرا دارد.


معاون توسعه مدیریت، پشتیبانی و مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه 30 درصد مدارس کشور نیازمند بازسازی و مقاوم‌سازی است، تصریح کرد: بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد برای بازسازی و مقاوم‌سازی این تعداد فضای آموزشی به 40 هزار میلیارد تومان اعتبار نیازمندیم و این در حالی است که بودجه این سازمان با وجود تمام حمایت‌های مجلس شورای اسلامی و دولت، سالانه دو هزار میلیارد تومان است.


تعمیر و نگه‌داری فضاهای آموزشی اصلی مهم در حفظ مدارس


جمال زاده ادامه داد: با یک محاسبه ساده متوجه خواهیم شد که روند بازسازی و مقاوم‌سازی مدارس، نیازمند زمان طولانی است که البته این مهم بدون همکاری خیرین مدرسه ساز امکان‌پذیر نیست. با توجه به اینکه با گذشت زمان مدارس کنونی نیز نیازمند بازسازی و مقاوم‌سازی خواهند شد، بنابراین ضروری است تعمیر و نگه‌داری فضاهای آموزشی را مورد توجه قرار دهیم.


وی تاکید کرد: آموزش و فرهنگ سازی دو اصل مهم در حفظ و نگهداری مدارس است.


مهندس سجاد مشاور رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور شد


جمال‌زاده در ادامه ضمن قدردانی از زحمات مهندس سجاد، مدیرکل سابق نوسازی مدارس استان اصفهان، یادآور شد: مهندس سجاد انسان سخت کوش و زحمت‌کشی هستند که ابتدا خودسازی و سپس به مدرسه سازی پرداختند.


معاون توسعه مدیریت، پشتیبانی و مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور در پایان با معرفی مدیرکل جدید نوسازی مدارس استان اصفهان اظهار داشت: سازمان نوسازی مدارس کشور در خصوص انتصاب مدیران جدید به اصل جوان‌گرایی، تخصص، کارآمدی و توانمندی مدیریتی توجه ویژه دارد که مهندس میربد نیز بر اساس همین خصوصیات منصوب شدند.جمالزاده اصلی.jpg 

217971.jpg217972.jpg 

217973.jpg

تصویر

تاریخ

1397/7/21

استان

اصفهان

تاریخ انقضا

ضمايم
ارسال به پیام رسان