پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
دوشنبه ٢٢ مهر ١٣٩٨
List 'بنر' does not exist at site with URL 'http://portal/kurd/news'.
 
 

مدرسه 9 کلاسه شهدای بانک ملی در سنندج افتتاح شد

چهارشنبه 20 شهريورمدرسه 9 کلاسه شهدای بانک ملی سنندج به مناسبت هشتاد و پنجمین سالروز تاسیس بانک ملی ایران با حضور مسئولان کشوری و استانی  (رئیس صندوق قرض الحسنه بانک ملی ایران، مدیر مرکز بزرک اسلامی غرب کشور، استاندار کردستان، مهندس شيرزادي مدیر کل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس استان کردستان، رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز، مدیر امور شعب بانک ملی استان کردستان، مهندس علوي نماينده مردم در مجلس شوراي اسلامي ، مديركل آموزش و پرورش استان و ناحيه 1 سنندج ، رئیس حوزه هنری استان کردستان و جمعی ديگر از مسئولان ) افتتاح شد.

 حاجی عباسی مدیر امور شعب بانک ملی استان کردستان در ابتدای مراسم افتتاح این مدرسه گفت: توسعه فضاهای آموزشی با توجه به تهاجمات فرهنگی عزم ملی می طلبد.

و به عنوان مهمترين شاخص توسعه و پيشرفت در راستاي تربيت نيروي انساني مومن و خلاق بسيار حائز اهميت است.و ي ساخت مدرسه را گام موثري براي بالا بردن فضاي آموزشي لازم در كشور دانست و افزود: ساخت مدارس به عنوان يك يادگاري ارزشمند به جا می ماند.

رئیس صندوق قرض الحسنه بانک ملی ایران علی محمدی  نیز در این مراسم گفت: توسعه عدالت آموزشی با تعامل و همکاری آحاد جامعه و دستگاه های اجرایی محقق می شود.

در ادامه این مراسم رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان کردستان گفت: احداث مدارس با توجه به اهمیت و جایگاه آن توسعه همه جانبه کردستان را به دنبال دارد.

ابراهیم حسامی اظهار داشت: ایجاد مدارس و فضاهای آموزشی استاندارد توسط خیرین مدرسه ساز و بخش دولتی یکی از برنامه های دولت در راستای ارتقای شاخص های آموزشی در کشور است.

همچنين مهندس شيرزادي مدير كل نوسازي مدارس كردستان در اين مراسم ضمن تشكر و قدرداني از دست اندركاران احداث اين پروژه با ارائه خلاصه اي از عملكرد نوسازي مدارس در طي سه سال گذشته گفت اين مدرسه با زیربنای آموزشی هزار و 268 متر مربع ، سرويس بهداشتی 12 چشمه، 50 متر مربع سرایداری، هزار و 500 متر مربع محوطه سازی، 180 متر دیوار کشی و 9 کلاس درس و هفت اتاق غیر درسی ساخته شده است. هزینه کلی احداث این مدرسه 810 میلیون تومان است و نوع سازه آن بتنی است و محل اعتبارات ساخت این مدرسه تخریب و بازسازی بوده که 200 میلیون تومان آن توسط بانک ملی و 610 میلیون تومان آن از بخش دولتی تامین شده است.

در پايان مراسم استاندار كردستان ازخدمات و فعاليت هاي چشمگير مهندس شيرزادي و كاركنان تحت امر وي در خصوص احداث و توسعه مدارس استان قدرداني نمود وآن را بسيار ارزنده و ارزشمند دانست .

 

 

روابط عمومي اداره كل نوسازي ، توسعه و تجهيز مدارس كردستان