پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
جمعه ٢٤ آبان ١٣٩٨
List 'بنر' does not exist at site with URL 'http://portal/kurd/news'.
 
 

  

با حضور مسؤلان کشوری و استانی؛
شانزدهمین جشنواره خیرین مدرسه‌سازاستان کردستان برگزار شد


شانزدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز کردستان با حضور دکتر حافظی، رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور، استاندار کردستان،‌ مسئولین اجرایی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، جمعی از خیرین نیک اندیش،‌ائمه جمعه و جماعت استان، فرمانداران، مسئولین استانی و محلی و دست اندرکاران اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان ، آموزش و پرورش، مجمع خیرین مدرسه ساز ، به منظور تجلیل از خیرین مدرسه ساز روز سه شنبه 30 اردیبهشت در سالن مجتمع فرهنگی هنری فجر سنندج برگزار شد.

اين مراسم با تلاوت آياتي از كلام اله مجيدآغاز وبا سخنراني ، سرود ، دكلمه و شعر خواني پخش كليپ ادامه ودرپايان ضمن تشكر و قدرداني از ره پويان خير و نيك انديشي لوح تقدير و تنديس به اين عزيزان اهدا گرديد .

در ابتداي جلسه سالار عرفانی‌نسب مدير كل آموزش و پرورش استان ضمن خير مقدم و تشكر و قدر داني از حضور خيرين گرانقدر در مراسم  ،خطاب به حاضرين در جلسه گفت مجموع تعهدات خیرین داخل و خارج استان کردستان در جشنواره‌های خیرین مدرسه‌ساز در سال‌جاری نسبت به سال گذشته رشد قابل توجهی داشته است.

دكترمحمد رضا حافظی طي سخناني در اين مراسم اظهار داشت: به یاری خداوند متعال و همت خیرین مدرسه ساز در حال حاضر درصد بالایی از مدارس در سطح کشور توسط خیرین ساخته شده و زمینه اعتلا و پیشرفت کشور را در بخش آموزش و پرورش فراهم کرده اند.

وي یادآور شد: در حال حاضر 500 هزار خیر در سطح کشور و هزار خیر در خارج از کشور در امر ساخت و تجهیز مدارس مورد نیاز آموزش و پرورش مشارکت دارند.

مهندس عبدالمحمد زاهدی استاندار کردستان در شانزدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز از حضور خیرین نیک اندیش داخل و خارج استان در این مراسم و مشارکت آنان در امر مقدس مدرسه سازی تقدیر نمود .

وی با اشاره به مصوبه اخیر شورای آموزش و پرورش استان گفت : کلیه مدارسی که توسط خیرین محترم احداث می شود به نام آنها نامگذاری می گردد و به هیچ عنوان این نام گذاری قابل تغییر نیست .

 

دکتر محی الدین محمد خانی از اساتید دانشگاه کرمانشاه  نيز در اين مراسم باشكوه گفت: مدرسه سازی موجب افزایش دانش و آگاهی و کاهش جهل و بزهکاری در جامعه می شود .

مدیرکل نوسازي مدارس كردستان مهندس سعيدي طي سخناني گفت احداث 110 کلاس در قالب 47 مدرسه در سطح استان هدف‌گذاری شده است که امیدواریم با بهره‌برداری از آنها شاهد ارتقاء حوزه تعلیم و تربیت استان باشیم. وی از مدرسه‌سازی به‌عنوان بستری برای ارتقای سطح علمی و رشد روزافزون تولیدات علمی نام برد و بر پیوستن سایر مردم به خیل خیرین مدرسه‌ساز کشور تاکید کرد.

رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز کردستان در این جشنواره از کمک 25 میلیارد تومانی خیرین مدرسه‌ساز در سال گذشته در سطح استان کردستان خبر داد و گفت: هدف‌گذاری امسال مجمع خیرین مدرسه‌ساز جمع‌آوری 30 میلیارد تومان است.

 

 روابط عمومي اداره كل نوسازي مدارس استان كردستان