پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
دوشنبه ١ مهر ١٣٩٨
List 'بنر' does not exist at site with URL 'http://portal/kurd/news'.
 

 جشنواره خیرین مدرسه سازكردستان روز چهارشنبه12خرداد ماه در سنندج برگزار شد .

 

این مراسم  با حضور معاون عمراني وزير و رياست سازمان نوسازي ، محمد رضا حافظی رییس مجمع خیرین کل کشور ، استاندار و مدير كل نوسازي كردستان وديگر مسئولين وجمعی از مدیران وخیرین برگزار شد.

 

دكتر رئيسي گفت: خيرين به عنوان افرادي كه سرمايه خود را صرف افزايش فضاي آموزشي مي‌كنند و موجب تعميق اين حركت بزرگ اجتماعي مي‌شوند كه  نشات گرفته از گذشت و ايثاري است كه ريشه در تاريخ، فرهنگ و اعتقادات ايراني و اسلامي مردم دارد.


رئيسي با بيان اينكه كمك‌هاي خيرين مدرسه‌ساز به عنوان يك الگوي كاملا ايراني به اعتقادات ملت ايران پيوند خورده، اذعان داشت: يكي از بارزترين خصوصيات خيرين ماندگاري كار آنان است و به گفته مفسرين ديني صدقه جاريه است و تا زماني كه دانش‌آموزان در مدارس آنان تعليم مي‌بينند در ثواب آن سهيم هستند.
وي با اشاره به اينكه افراد متمكن و ثروتمند بسياري در جامعه وجود دارند كه توفيق ساخت مدرسه نصيب آنها نمي‌شود، گفت: امروز همت بلند خيرين مدرسه‌ساز در اقصي نقاط كشور كاملا فراگير شده و هر سال در كشور با برگزاري جشنواره‌هاي مختلف در سراسر كشور شاهد كمك چند صد ميليارد توماني در اين جشنواره‌ها هستيم.

 

محمدرضا حافظي در دوازدهمين جشنواره خيرين مدرسه‌ساز استان كردستان در سنندج اظهار داشت: با گذشت 12 سال از تاسيس مجمع خيرين مدرسه‌ساز به عنوان حركتي خودجوش و شورآفرين امروز اين حركت بزرگ مردمي از تعداد110 هزار خيرين مدرسه‌ساز در كل كشور نيز فراتر رفته است.
به گفته وي تعهد 16 ميليارد و 800 ميليون توماني نخستين سال تاسيس اين مجمع به 733 ميليارد تومان در سال گذشته رسيده كه نشان از اراده و همت والاي خيرين ايراني است.
حافظي گفت: مردم خيرانديش كشور به راهي هدايت شده‌اند كه راه انسان‌سازي است وخوشبختانه در تمام استان‌ها و شهرستان‌ها هر روز شاهد افزايش بيش از پيش حضور مردم هستيم.درپایان مراسم تعهداتی ازسوی خیرین صورت گرفت  و لوح تقدير به خيرين اهدا گرديد .

 

روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان كردستان