پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
یکشنبه ٥ خرداد ١٣٩٨
 
 

وزیر آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: در چند سال آینده تمامی این مدارس به یک نوبته تبدیل خواهد شد و یکی از سیاست‌های آموزش و پرورش حذف مدارس دو نوبته در سطح کشور است.

حمیدرضا حاجی‌بابایی در حاشیه گردهمایی معاونان پرورشی و تربیت بدنی استان‌های کشور در جمع خبرنگاران،گفت : یکی از مواردی که از یک ماه پیش دستور آن را داده‌ام، این است که یک بار دیگر پرونده‌ استخدامی معلمان سراسر کشور مورد بررسی قرار گیرد که این کار آغاز شده است.

وی ادامه داد: ممکن است، در برخی از استان‌ها این مساله تفاسیر گوناگونی داشته باشد و اشکالاتی را ایجاد کند، لذا در حال بررسی هستیم و با توجه به اینکه حقوق معلمان اعم از مناطق محروم، ایثارگری و یا موارد دیگر از آیتم‌های پرداخت حقوق معلمان است، لذا به صورت خاص نمی‌توانم در این رابطه نظر بدهم، چرا که موارد گوناگون است و نیازمند بررسی دقیق است.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: خیال همه فرهنگیان راحت باشد، چرا که می‌دانیم ممکن است، حقوقی در جایی زیاد و یا کم شده باشد و همه این موارد در دست بررسی است و قطعا تمام پرداخت‌ها بررسی و توضیح داده خواهد شد.

وی با بیان اینکه 15 درصد از مدارس کشور دو نوبته است، همچنین خاطر نشان کرد: در چند سال آینده تمامی این مدارس به یک نوبته تبدیل خواهد شد و یکی از سیاست‌های آموزش و پرورش حذف مدارس دو نوبته در سطح کشور است.

وزیر آموزش و پرورش در رابطه با پرداخت عیدی از سوی آموزش و پرورش به فرهنگیان سرپرست خانوار، تصریح کرد: هفته آینده در جلسه‌ای که برگزار خواهد شد، مشخص می‌کنیم که علاوه بر عیدی کارکنان دولت، آموزش و پرورش نیز به فرهنگیان سرپرست خانوار مبالغ جداگانه‌ای پرداخت خواهد شد یا خیر .

وی در پایان تاکید کرد: ایجاد سمت‌ها تا زمانی که اهداف با ساختار یکی شود، ادامه دارد و ما دنبال این هستیم که شاخص‌های جدیدی را در آموزش و پرورش تعریف کنیم تا بتوانیم شاخص‌های مختلف اعم از میانگین دانش‌آموز به معلم، تعداد مدارس و غیره تعریف و برنامه‌ریزی‌ کنیم.