پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
سه شنبه ٣٠ مهر ١٣٩٨
 
 

 استاندار مازندران با اشاره به اینکه مدرسه سازی در دولت نهم و دهم شتاب بیشتری گرفته است اظهار کرد: یک هزار و 520 واحد آموزشی استان در طی این سال ها نوسازی و بازسازی شده اند.

 به گزارش خبرنگار  آموزش و پرورش خبرگزاری پانا، سیدعلی اکبر طاهایی استاندار مازندران در نشست خیرین مدرسه ساز استان که در استانداری برگزار شد، گفت: با همکاری انجمن خیرین مدرسه ساز بخشی از فضاهای آموزشی مورد نیاز جامعه به عنوان فضای استاندارد فراهم شده  اما باز هم تا رسیدن به نقطه آرمانی فاصله داریم.

 وی افزود: اقدام نیک و خیر ضمن آنکه یادمان ارزشمندی را برای خیرین به ارمغان می‌گذارد، موجب تشویق و ترغیب دیگران برای حرکت در این مسیر می‌ شود.

 استاندار مازندران، با بیان اینکه مدرسه سازی در دولت نهم و دهم شتاب بیشتری نسبت به گذشته گرفته تصریح کرد: در این مدت انجمن خیرین استان نیز با همتی مضاعف بر فعالیت و سرعت خود افزودند.

 طاهایی، با بیان اینکه بیش از 131 هزار و 935 کلاس تخریبی در کشور وجود دارد، خاطر نشان کرد: از این تعداد 6 هزار و 411 کلاس مربوط به مازندران است که بیش از 20 هزار مورد از آن ها در برنامه نوسازی قرار گرفت.

 وی، از اتمام نوسازی هزار و 520 مدرسه در استان خبر داد و گفت: از زمان تشکیل انجمن خیران مدرسه ساز استان مبلغی بالغ بر  156 میلیارد و 188 میلیون تومان توسط این انجمن اعطا شد که در کشور رقم قابل توجهی است.

 استاندار مازندران ادامه داد: در سفر سوم دولت به استان برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمامی که توسط خیران آغاز گردید، مبلغ 6 میلیارد تومان مصوب شد.

 وی از مازندرانی‌های مقیم استان های دیگر کشور به عنوان یک فرصت یاد کرد و گفت: این ظرفیت بسیار خوبی ا‌ست که بایست توسط انجمن شناسایی شود.

 طاهایی، از برگزاری همایش سالانه تقدیر از خیران استان تقدیر کرد و افزود: این اقدام فرهنگی بسیار ارزشمندی ا‌ست که در دستور کار سازمان آموزش و پرورش و اداره کل تجهیز و نوسازی استان قرار دارد.

 وی ابراز امیدواری کرد: در مازندران هیچ کلاسی نیاز به نوسازی نداشته و اقدامات خیرخواهانه صرف رشد و توسعه استان در سایر زمینه‌ها شود.