پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
سه شنبه ٢ مهر ١٣٩٨
 
یک بانوی مدرسه ساز/ تمام دارایی خود را در راه خدا و امام حسین (ع) اهدا می کنم
سی سال معلمی در نقاط محروم کشور و خدمت به فرزندان ایران، حالا او را به مرحله ای رسانده است که در راه خدای خود و عشق به امام حسین (ع) تمام دارایی و پس انداز خود را انفاق کرده است. «عذرا یار احمد»یکی از معلمان فداکار کشورمان است که چندی پیش تمام پس انداز خود را که از حقوق ماهیانه خود در سال های خدمتش برای فرزندان ایران جمع کرده بود در راه مدرسه سازی اهدا کرد و باعث و بانی تولدی دیگر در شهر تهران شد. وی همچنین منزل مسکونی خود را نیز وقف آموزش و پرورش کرده است که در آینده برای دانش آموزان میهن مدرسه ساخته شود. صحبت های شیرین این بانوی خیر خواه را با هم می خوانیم:
سی سال در آموزش و پرورش به فرزندان کشور خدمت کردم. بیشتر تلاشم بر این بود که در نقاط محروم شهر تهران و محله های فقیر نشین کار کنم تا به بچه هایی که از طبقه پایین جامعه بودند خدمتی کرده باشم. به همین دلیل تصمیم گرفتم تمام دارایی و پس انداز خود را در راه خدا و امام حسین (ع) اهدا کنم.
درست است که فرزندی ندارم اما تمام بچه های این  آب و خاک مانند فرزندان خود من هستند. در سال 1382 وصیت نامه ای نوشتم و چون فرزندی نداشتم دوست داشتم که تمام پس اندازم برای دانش آموزان کشور خرج شود چون واقعا درد کودکان فقیر را  از نزدیک لمس کرده بودم و شاهد کمبودهای آن ها در زندگی و تحصیل بودم. بلاخره در سوم مردادماه امسال خانه ام را وقف آموزش و پرورش کردم و در حال حاضر هم خدا را بسیار شاکر هستم که توفیق این کار خیر را در قلب من نهاده است و به عشق امام حسین (ع) هم خانه و تمام پس اندازم را به مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران اهدا کردم.
توصیه ام برای تمام افراد این است که اگر حتی هزار تومان دارایی دارند آن را در راه خدا و در راه بچه های کشور و نیازمند خرج کنند زیرا برکت آن مال را زندگی خود می بینند.