پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
شنبه ٢٧ مهر ١٣٩٨
 
 
توسعه فعاليت هاي خيرين مدرسه ساز در سال هاي اخير بر كسي پوشيده نيست ، خيرين گرانقدري كه در جاي جاي كشور و از جمله در تمامي مناطق و محله هاي شهر تهران اقدام به ساخت مدرسه كرده اند تا دانش آموزان اين مرز و بوم به شرايط بهتري براي تحصيل دسترسي داشته باشند.
با وجود گستردگي فعاليت هاي خيرين مدرسه ساز و ساخت حدود 230 مدرسه به همت آنان در تمامي مناطق تهران، تنها يك منطقه در شهر وجود دارد كه از كمك هاي اين قشر نيكوكار محروم مانده است. منطقه اي جوان با جمعيت دانش آموزي بالا كه در عين حال با كمبود شديد فضاي آموزشي مواجه است. منطقه 22 شهرداري تهران تنها منطقه در شهر تهران است كه مدرسه خيري ندارد، مدارس اين منطقه تحت پوشش آموزش و پرورش منطقه 5 تهران اداره مي شود و شايد همين اشتراك موجب شده كه منطقه 22 در ساخت مدارس خيري مورد كم لطفي قرار گيرد و با وجود نياز بسيار شديد اين منطقه، خيرين براي ساخت مدرسه به آنجا هدايت نشوند. چرا كه در محدوده شهرداري منطقه پنج تا كنون 13 مدرسه خيري احداث شده كه همه آنها از جمله بهترين مدارس اين منطقه به حساب مي آيند و كاش حداقل تعدادي از اين مدارس خيري در محدوده منطقه 22 شهرداري(پنج آموزش و پرورش) نيز جانمايي مي شد.
منطقه 22 از مناطق نسبتا جديد شهر تهران محسوب مي شود كه جمعيت آن به سرعت رو به افزايش است، اين مدرسه حدود 15 هزار دانش آموز دارد كه در 53 آموزشگاه اين منطقه تحصيل مي كنند و متأسفانه در برخي مقاطع دانش آموزان ساكن منطقه 22 ناچار هستند براي دريافت امكانات و شرايط بهتر تحصيل به مدارس منطقه 5 بروند.
منطقه 22 تهران به دليل جوان بودن، بسترهاي لازم را براي ساخت فضاي آموزشي دارد كه از مهم‌ترين آنها وجود زمين هاي مناسب براي ساخت مدرسه و حتي مجتمع هاي آموزشي است.  اين منطقه به دليل جمعيت رو به رشد و نيز مهاجرت بسيار به آن، به شدت در حال توسعه است و همين افزايش تعداد دانش آموزان لزوم استقلال آموزش و پرورش اين منطقه را دو چندان مي كند. آموزش و پرورش مستقلي كه نيازها و مشكلات اين منطقه را به طور دقيق شناسايي و نسبت به رفع آن اقدام كند. در اين ميان خيرین گرانقدر و نيك انديش هم ني توانند با بررسي وضعيت منطقه 22 و شناسايي نياز دانش آموزان آن براي ساخت مدرسه در اين نقطه از شهر اقدام كنند تا اولين سنگ بناي كمك هاي خيرين در اين منطقه نهاده شود و دانش آموزان منطقه 22 از بركات مدرسه خيري بهره‌مند شوند.