پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
سه شنبه ٣٠ مهر ١٣٩٨
 

 یادداشت یک خبرنگار/ مدارس قدیمی منطقه هشت را دريابيد
منطقه هشت آموزش و پرورش شهر تهران از جمله مناطق پر دانش‌آموز است كه مدارس آن پراكندگي قابل توجهي دارد به نحوي كه مدارس موجود در شهرستان هاي رودهن، بومهن و جاجرود نيز از سوی آموزش و پرورش اين منطقه اداره مي شود.
منطقه هشت آموزش و پرورش 138 مدرسه و 67 هزار و 395 دانش آموز دارد، از كل مدارس اين منطقه 23 مدرسه خيرساز است كه شش باب آن در شهر تهران و مابقي در مناطق جاجرود، رودهن و بومهن قرار دارند. منطقه هشت با وجود پراكندگي خاص با مشكلات خاصي نيز در زمينه فضاهاي آموزشي مواجه است كه از مهمترين اين مشكلات مي توان به وضعيت مدارس فرسوده كه عمدتا  قدمتي  بالاي 40 سال دارند اشاره كرد.
از جمله اين مدارس مي توان به مدرسه دخترانه "راه حق "و "مدرسه هاجر" اشاره كرد. مدرسه راه حق در 16 متري مجيديه مدرسه اي آماده تخريب است و پس از آن مدرسه هاجر و مدرسه پيام انقلاب هم از دیگر مدارس قدیمی و نیازمند تخریب و بازسازی این منطقه به شمار می آیند.
در سال گذشته تحصيلي در هر يك از اين مدارس حدود 400 دانش آموز حضور داشتند كه به دليل كمبود فضاي آموزشي در كلاس هاي درس اين مدارس درس مي خواندند که تا فرصت باقي مانده به شروع سال تحصيلي جديد باید براي رفع مشكل آنها فكري شود.
علاوه بر اين مدارس فرسوده يك ساختمان فرسوده نيز توسط فردي خير به آموزش و پرورش منطقه هشت اهدا شده كه بنا به دلایلی فعلا بدون استفاده باقي مانده و  پس از تغيير كاربري و بازسازي مي توان از آن استفاده كرد.