پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
سه شنبه ٣٠ مهر ١٣٩٨
کمک 8 ميليارد ريالي خيران مدرسه‌ساز در بهار
 رئيس ستاد اقامه نماز استان همدان گفت: نام بنيانگذاران امر خير تا ابد ماندگار خواهد بود و آنان سنت حسنه‌اي را بنا مي‌کنند که مردم پس از مرگ نيز از آنان به نيکي ياد خواهند کرد.
به گزارش خبرنگار هگمتانه، حجت‌الاسلام سيدمرتضي حسني حلم در همايش خيران مدرسه‌ساز شهرستان بهار افزود: ساخت و تجهيز مدارس به همت خيران مدرسه‌ساز و توجه ويژه به تعليم و تربيت و ايجاد امکانات براي آموزش افراد جامعه از بارزترين و شاخص‌ترين نمادهاي فرهنگي و انساني است و بي‌شک حضور مصمم خيران بي‌ادعا هديه‌اي است که خداوند متعال به ملت ايران اسلامي ارزاني داشته است.
وي با بيان اينکه خيران مدرسه‌ساز، پرچم‌داران دانش و دانايي هستند و کساني که مدرسه مي‌سازند، وحدت و ايثار را به خانواده و جامعه ارزاني مي‌کنند، اضافه کرد: تا زماني که دانش‌آموزان در مدارسي که با همت خيران ساخته و يا تعمير و تجهيز شده تحصيل مي‌کنند، قطعاً ثواب و بهره آن به خيران باني آن نيز مي‌رسد.
رئيس ستاد اقامه نماز استان همدان تصريح کرد: همه ما بايد در اين عمل خداپسندانه در حد و توان خود وارد شده و از يکديگر سبقت بگيريم. وي اضافه کرد: حرکت مخلصانه خيران تنها براي جلب رضايت خداوند است و آنها بدون هيچ چشم‌داشتي فقط براي جلب رضايت الهي تلاش و کوشش مي‌کنند. مدير آموزش و پرورش شهرستان بهار  نيز گفت: طي يک سال گذشته در سطح شهرستان بهار خيران حدود 8 ميليارد و 351 ميليون ريال به مدرسه‌سازي و تجهيز مدارس کمک کرده‌اند. علي زارعي گفت: انفاق، ماندگارترين آثاري است که با ميل و اختيار يک نيکوکار و خير در هر کاري شروع شده و براي هميشه در تاريخ يک ملت باقي مي‌ماند و در اين ميان سرمايه‌گذاري در مدرسه‌سازي اجر ويژه‌اي دارد. وي افزود: خيران مدرسه‌ساز با نيت پاک الهي و همت والاي خود از پايه‌گذاران رشد و تعالي جامعه بوده و نقش بسيار بزرگي در راستاي ارتقاي علمي کشور دارند، چرا که شاداب‌سازي و نوسازي فضاهاي آموزشي يکي از مؤلفه‌هاي مهم ارتقاي کيفيت آموزش و پرورش است.
مدير آموزش و پرورش بهار اقدامات مردم ولايتمدار شهرستان بهار در عرصه‌هاي مختلف و امور خيريه عام‌المنفعه را قابل تقدير دانست و اظهار داشت: با وجود اقدامات بسيار خوب و شايسته دولت به خصوص در چند سال اخير در توسعه و تجهيز فضاهاي آموزشي اعتبارات مربوط جوابگوي اين بخش نيست و خيران بايد آموزش و پرورش را در اجراي اين مهم ياري کنند.
وي با اشاره به رشد پنج درصدي تعهدات خيران نسبت به سال گذشته ادامه داد: طي يک سال گذشته در سطح شهرستان بهار خيران حدود 8 ميليارد و 351 ميليون ريال به مدرسه‌سازي و تجهيز مدارس کمک کرده‌اند و 100 درصد آن تحقق يافته که در طول تاريخ فعاليت مجمع بي‌نظير است.
زارعي اضافه کرد: در حال حاضر از 126 ساختمان فضاي آموزشي شهرستان، 71 ساختمان نوساز و مستحکم بوده و 25 ساختمان به مقاوم‌سازي نياز دارد. وي با بيان اينکه ساختمان 30 آموزشگاه، فرسوده و قديمي بوده و نياز به تخريب و بازسازي دارد، گفت: 14 مدرسه در اين شهرستان مح��طه‌سازي نشده و 17 آموزشگاه نياز به احداث سرويس بهداشتي دارند. مدير آموزش و پرورش شهرستان بهار با اشاره به اينکه 24 مدرسه در شهرستان بهار نياز به تعميرات کلي دارند، اضافه کرد: 35 آموزشگاه گازکشي، 24 آموزشگاه مختلط جداسازي سرويس بهداشتي و 38 آموزشگاه نيز نقاشي و رنگ‌آميزي لازم دارند.
گفتني است در پايان لوح سپاس و هديه‌اي از سوي شهرداري و شوراي اسلامي شهر بهار به خانواده شهيد علي اصغر سليماني که آموزشگاه هشت کلاسه را در شهر بهار احداث کرده‌اند، اهدا شد.
روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان همدان