پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
شنبه ٢٧ مهر ١٣٩٨
 
 

به گزارش خبرنگار مهر در زنجان، محمدرضا حافظی ظهر پنج شنبه در مراسم بهره برداری از دبیرستان پسرانه امیرکبیر زنجان با بیان اینکه جامعه خیران مدرسه ساز طی 12 سال گذشته، سالانه میلیاردها تومان بودجه برای ساخت مدارس اختصاص داده است افزود: هم اکنون 110 هزار نفر در این انجمن عضویت دارند.

 وی با اشاره به اینکه تعهد خیران مدرسه ساز برای نوسازی فضاهای آموزشی بیش از تعهد دولت است ادامه داد: امسال دولت 500 میلیارد تومان اعتبار برای ساخت مدرسه اختصاص داده  این در حالی است که خیران دو برابر این اعتبار را برای راه اندازی مراکز آموزشی متعهد شده اند.

 حافظی حرکت خودجوش خیرین مدرسه ساز را نوعی جهاد نفس دانست و گفت: می توان گفت که خیران در این بخش، به نوعی در امر انسان سازی هزینه می کنند و قطعاً اقدامات انجام شده، عاملی در مسیر ارتقای همه جانبه کشور است.

 رئیس جامعه خیران مدرسه ساز کشور با اشاره به افتتاح دبیرستان امیرکبیر زنجان، خاطر نشان کرد: بنیاد مصلی نژاد با ساخت 22 مدرسه در سراسر کشور، از بخش های نمونه در امر مدرسه سازی است.

 حافظی مجهز و استاندارد بودن مدارس ساخته شده از سوی بنیاد مصلی نژاد را از جمله شاخصه های این مراکز آموزشی عنوان کرد و یادآور شد: این مدارس از هر حیث مجهز بوده و دانش آموزان می توانند با فراغ بال در این مراکز به علم آموزی بپردازند.