پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
شنبه ٢٧ مهر ١٣٩٨
 
 

 

مدیر اداره آموزش و پرورش اسدآباد خبر داد

کمک یک‌میلیارد و 600 میلیون ریالی خیرین مدرسه‌ساز در اسدآباد

مدیر اداره آموزش و پرورش اسدآباد گفت: سال گذشته بیش از یک میلیارد و 600 میلیون ریال توسط خیرین مدرسه‌ساز و مدرسه‌یار اسدآباد به آموزش و پرورش این شهرستان کمک شد.

به گزارش كميته فرهنگي و تبليغي شانزدهمين جشنواره خيرين مدرسه ساز استان همدان، جعفر دهبانی‌بصیر در مراسم تجلیل از خیرین مدرسه‌ساز و مدرسه‌یار شهرستان اسدآباد، با اشاره به اینکه استان همدان در سال 87 رتبه اول کشوری را در امر خیرین مدرسه‌ساز داشته، اظهار داشت: این استان در  امر مدرسه‌سازی جزء پنج استان برتر در کشور بوده است.

وی با بیان اینکه مردم شهرستان با نیت خیر خود قدم به این عرصه گذاشتند، افزود: خیرین شهرستان سال گذشته در پانزدهمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز دست آموزش و پرورش را در شرایط بحرانی گرفتند و کمک خوبی را به نظام آموزش و پرورش داشتند.

مدیر اداره آموزش و پرورش اسدآباد با بیان اینکه بیش از 470 کارمند فرهنگی شهرستان اسدآباد ماهانه و به صورت دائمی مبلغی از حقوق خود را به آموزش و پرورش کمک می‌کنند، بیان کرد: این شهرستان در زمینه کمک فرهنگیان در سطح استان رتبه اول را دارد.

وی با اشاره به اینکه امروزه در اکثر مناطق دیگر نیازی به ساخت مدرسه نیست و کمک‌های خیرین در تعمیر و تجهیز مدارس استفاده می‌شود، اذعان داشت: سال گذشته مشکل زیباسازی و تعمیرات 38 مدرسه به همت خیران رفع شد.

دهبانی‌بصیر از کمک 800 میلیون ریالی یک خیر در سال گذشته خبر داد و عنوان کرد:  این مبلغ برای ساخت مدرسه‌ای در شهر آجین صرف شد که کارهای اولیه ساخت آن در حال انجام است.

وی تصریح کرد: ایران اسلامی در کمک و نوع‌دوستی الگوی خوبی برای سایر کشورهای جهان و به ویژه کشورهای اسلامی است.

مدیر اداره آموزش و پرورش اسدآباد گفت: خیران جامعه همواره در کمک به مجموعه آموزش و پرورش پیشگام بوده‌ و هستند.