پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
یکشنبه ٢٧ مرداد ١٣٩٨
مدرسه سازان بی نام بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام (ره ) با ساخت 5 مدرسه در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته استان فارس، زمینه بهبود شرایط تحصیل در این مناطق را فراهم آوردند .

به گزارش خبرگزاری مهر، احمد دست نیان مدیر کل سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان فارس در این زمینه توضیح داد:  این مدارس شامل 33 کلاس درس در قالب 7 مدرسه در مناطق جویجان ممسنی، کارزین قیر، هفتوان خنج، خبریز ارسنجان، بالاده جره، بنوان استهبان و هرایجان سپیدان واقع شده‌ است.

وی گفت: چهار باب از این مدارس در مقطع ابتدایی، دو باب از این مدارس در مقطع راهنمایی یک باب از این مدارس در مقطع دبیرستان بود و کل هزینه‌ای که بنیاد برکت برای ساخت این مدارس تامین کرده 19 میلیارد و 800 میلیون ریال بوده است.

دست‌نیان ادامه داد:‌ مدارس شهرستانهای ارسنجان، جره و خنج در سال 90 و مدارس شهرستانهای قیر و ممسنی در سال 91 افتتاح شده است و مدارس شهرستانهای استهبان و سپیدان در حال ساخت هستند.

دست نیان با بیان اینکه ضرورت ایجاد مدارس توسط بنیاد برکت نیاز مبرم مناطقی از استان فارس بوده است، گفت: همه افراد و نهادهایی که به اعتلای ایران اسلامی علاقه‌مندند ضرورت دارد  با توجه به تاثیر مدارس در عمران، آبادی و توسعه کشور، دغدغه اولشان این مهم باشد.