پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
یکشنبه ٥ خرداد ١٣٩٨
 
 

"حاجي‌بابايي" وزير آموزش و پرورش، گفت: "شهر تهران به عنوان پايتخت ايران اسلامي، بايد با توسعه مدرسه سازي، از مشکل کمبود مدرسه رها شود."

به گزارش مرکز اطلاع ‌رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، حاجي بابايي که در نشست "تصميم‌گيري در مورد ساماندهي فضاهاي آموزشي شهر تهران" با حضور "چمران" رئيس شوراي اسلامي شهر تهران، استاندار و نماينده شهرداري تهران سخن مي گفت، در سخنانش از عزم جدي آموزش و پرورش، استانداري، شهرداري، شوراي شهر و هم‌چنين خيرين مدرسه‌ساز براي رسيدگي به وضعيت نامطلوب فضاهاي آموزشي شهر تهران خبر داد.

وزير آموزش و پرورش با اشاره به اين که 66 در صد از کلاس‌هاي درس در شهر تهران (22 هزار کلاس) مي‌بايد تخريب شده يا مقاوم‌ سازي شوند يا خريداري شده يا رفع مشکل شوند، اعلام کرد براي دستيابي به اين هدف مي بايد مبلغ 16 هزار ميليارد ريال اعتبار تامين شود.

وي افزود: "تهران با وجود داشتن يک ميليون و 130 هزار دانش‌آموز از لحاظ فضاهاي آموزشي بسيار محروم است. براي رفع اين محروميت کميته‌اي با حضور نماينده خيرين مدرسه‌ساز، رئيس آموزش و پرورش شهر تهران، معاون استانداري، نماينده شهرداري، نماينده شوراي شهر، مدير کل نوسازي آموزش و پرورش شهر تهران به رياست معاون عمراني وزير آموزش و پرورش تشکيل خواهد شد تا مشکلات مدارس را حل کند.

دکتر حاجي بابايي از خبرنگاران خواست تا مصوبات اين کميته را بطور ماهانه پيگيري کنند.