پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
شنبه ٢٧ مهر ١٣٩٨
 

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس مازندران مدیر کل آموزش و پرورش مازندران در این مراسم گفت:خدمات نظام جمهوری اسلامی در مناطق محروم مثال زدنی است و به این مناطق نگاه ویژه دارد. محمد علی امیری افزود:ساخت خوابگاه شبانه روزی برای دانش آموزان اشکور علیا ماندگاری بیشتر و زمینه ساز رشد استعدادهای دانش آموزان می باشد. وی اظهار داشت:در دوره وزارت دکتر حاجی بابایی کارهای ماندگاری صورت گرفته و سند تحول بنیادین نقشه راه آموزش و پرورش را ترسیم نموده است. عباس عارفی معاون مدیر کل نوسازی و تجهییز مدارس استان مازندران نیز گفت:این خوابگاه به مساحت 800 مترمربع با اعتبار 300 میلیون تومان در صورت تخصیص صددرصدی اعتبارظرف مدت یک سال و نیم  ساخته خواهد شد.  غلامرضا خلعتبری سرپرست فرمانداری رامسر نیز گفت:تلاش مسولان و سخت کوشی و همراهی مردم خوب اشکور علیا موجب شده روز به روز از محرومیت های منطقه کاسته شده و ظرف سالهای آینده به دهستان برخوردار تبدیل می گردد.  مدیر آموزش و پرورش رامسر نیز گفت:سخت کوشی و عشق به کار و تولید در مردمان اشکور عجین و نهادینه شده است.

محمد رسول حیدرپور افزود:پراکندگی روستاها موجب ترک تحصیل و افت تحصیلی دانش آموزان منطقه می شدو تاسیس خوابگاه شبانه روزی موجب ماندگاری خانواده ها و شکوفایی استعدادهای بالای دانش آموزان می گردد. حاج سید تقی سادات اشکور که با اهدا ی هزار متر مربع زمین به نام فرزند شهیدش زمینه ساز این کار ارزشمند شد نیز گفت:احداث این خوابگاه در واقع جامه عمل پوشاندن یک نیاز ضروری منطقه و فراهم سازی شکوفایی استعدادهای بسیار بالای دانش آموزان دهستان اشکور علیاست.  وی گفت:اکنون که به همت عالی مسولان و دولت محترم این زمینه فراهم شده دانش آموزان باید برای آموختن و یادگیری تلاش زیادی داشته باشند تا پله های ترقی راطی نمایند..  وی خطاب به اهالی منطقه نیز گفت: آرزویم این بود تا در زادگاهم در امر مهمی مشارکت داشته باشم و خداوند یاری ام نمود تا این قطعه زمین را اهدا نمایم و این کار خداپسندانه را موهبتی الهی می دانم.

شایان ذکر است مدیر کل محترم آموزش و پرورش مازندران نیز با اهدای لباس ورزشی به دانش آموزان و لوح تقدیر و هدیه از تلاشهای دبیران و آموزگاران دهستان اشکور علیا قدردانی و و دستور سفر زیارتی دانش آموزان ،آموزگاران و دبیران رابه مشهد مقدس صادر و معاون مدیر کل نوسازی مدارس استان مازندران نیز مبلغ5 میلیون ریال کمک هزینه سفر زیارتی مشهد مقدس مساعدت نمودند.