پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
سه شنبه ٣٠ مهر ١٣٩٨
 

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس خوزستان، کلنگ یک باب مدرسه پنج کلاسه با مشارکت بنیاد برکت با حضور مهندس رضایی معاونت اجرایی نوسازی مدارس خوزستان، معاون فرماندار امیدیه و جمعی از مردم روستای آسیاب امیدیه در این روستا به زمین زده شد

این فضای آموزشی دارای 5 کلاس درس و اتاق‌های اداری است.

در آغاز این مراسم مهندس رضایی ضمن تبریک ایام ا... دهه مبارک فجر و یاد و خاطر پیروزی انقلاب اسلامی، سی و پنجمین سالروز انقلاب اسلامی را به همه‌ی دلسوزان خدوم این انقلاب شکوهمند تبریک گفت.

وی به تلاشهای نظام ایران اسلامی برای ساخت فضاهای آموزشی سراسر کشور خصوصا مناطق محروم اشاره کرد و افزود قبل از انقلاب اسلامی، فضاهای آموزشی کشور بسیار اندک و دچار مشکلات عدیده بودند به طوری که چندین روستای مجاور شهرها می‌بایست به هر زحمتی شده برای ادامه تحصیل خود را به شهرها می‌رساندند تا از فضای آموزشی برخوردار شوند و این در حالی است که امروزه در کمتر جایی از سرزمین پهناور ایران اسلامی وجود دارد که مدرسه‌ای به چشم نخورد به طوری که با ورود به کوچکترین روستاها، اولین ساختمانی که به چشم می‌آید فضای مدرسه است.

مهندس رضایی به تلاشهای خیّرین مدرسه‌ساز در طی سالهای گذشته اشاره کرد و گفت: از آغاز به کار جشنواره‌های خیّرین مدرسه‌ساز در سطح کشور، ما شاهد حضور چشمگیر خیّرین مدرسه‌ساز بوده‌ایم که با کمکهای بی‌دریغ خود به کمک آموزش و پرورش شتافته‌اند.

وی برگزاری شانزدهمین جشنواره‌ی خیّرین مدرسه‌ساز خوزستان را با رویکرد تکمیل فضاهای آموزشی استان بسیار مهم توصیف کرد و افزود: امسال نیز چون سالهای گذشته خیّرین عزیز می‌توانند با تکمیل یک فضای آموزشی در مناطق مختلف استان، نام خود را زینت آن بخش فضای آموزشی نمایند.

معاون اجرایی اداره کل نوسازی مدارس خوزستان به تلاشهای و خدمات بنیاد برکت و حمایتهای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) اشاره کرد و گفت: در این چند سال که طرح بنیاد برکت آغاز به کار نموده است، شاهد خدمات بسیاری در شهرها و روستاهای کشور  بوده‌ایم و به حق این خدمات توانسته‌اند بخش عمده‌ای از مشکلات مردم را مرتفع سازند که در بخش خدمت به آموزش و پرورش و فضاهای آموزشی بسیار چشم‌گیر‌تر بوده است.

وی به مدرسه‌ی 5 کلاسه‌ی روستای آسیاب امیدیه نیز اشاره کرد و گفت: تمام تلاشها برای ساخت این مدرسه با مشارکت بنیاد برکت و اداره کل نوسازی مدارس خوزستان صورت خواهد گرفت که این مدرسه تا مهر ماه سال آینده آماده‌ی بهره‌برداری قرار گیرد.

مهندس رضایی در پایان از مسئولین بنیاد برکت به جهت مشارکت در این امر خیر و مردم روستا به جهت شرکت در این آیین با شکوه تقدیر و تشکر به عمل آورد.