پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
سه شنبه ٣٠ مهر ١٣٩٨
 
  کلنگ مدرسه قرآنی امام حسن مجتبی (ع) به دست مرجع عالیقدر جهان تشیع حضرت آیت ا.. نوری همدانی (دامت برکاته)و با همت والای خیراندیش گرامی جناب آقای شاه حسینی و با حضورمعاون سیاسی امنیتی استاندار، فرماندار، مدیرکل نوسازی مدارس استان قم، رییس و مدیر عامل مجمع خیرین مدرسه ساز استان قم، مدیر جامعه القرآن کریم کشور و جمعی دیگر از مسئولین و خیرین مدرسه ساز به زمین خورد.

آیت ا.. نوری همدانی با اشاره وقایع میلاد با سعادت حضرت زهرا (س)، تولد معمار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (قدس) و قیام خونین 15خرداد، بر یادگیری و بکارگیری پیامها و درسهایی که در زندگی انسانها محقق می شود و بر زندگی تاثیر می گذارند تاکید کردند.

ایشان ضمن بیان حدیثی از امیرالمومنین (ع) فرمودند: حق همیشه تازه و با طراوت است و هیچ گاه تاثیر خود را از دست نمی دهد زیرا حق بر اساس فطرت انسان پایه گذاری شده و هر چیزی که با فطرت هماهنگ باشد کهنگی و فرسودگی ندارد.

وی مهمترین نقطه مشترک 3 حادثه (میلاد حضرت زهرا – تولد امام – 15خرداد) را تقویت، تحکیم و ایجاد جبهه حق در برابر باطل دانستند تا انسانها بدانند مبارزه میان حق و باطل از زمان حضرت آدم شروع شده و همچنان ادامه دارد پس باید در جبهه حق گام بردارند و از کیدهاو مکر دشمن آگاه باشند.

ایشان خیرین ارجمند مدرسه ساز که همیشه در راه اشاعه فرهنگ و بالا بردن آگاهی مردم گام برمی دارند را مصداق بارز آیه « وا... یحب المحسنین» دانستند.