پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
سه شنبه ٣٠ مهر ١٣٩٨
 
 

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان قم خبر داد .

کلنگ زنی مدرسه خیری در  روستای مبارک آباد شهر قنوات قم

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان قم از احداث مدرسه ای خیری در روستای مبارک آباد شهر قنوات خبر داد

با حضور مدیر کل نوسازی مدارس , مدیرکل آموزش و پرورش , شهردارقنوات و جمعی از مسئولین محلی روستای مبارک آباد شهرقنوات قم , مدرسه خیری حاج سید شهاب الدین صحفی کلنگ زنی گردید.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان قم در این مراسم گفت :‌ این پروژه در زمینی به مساحت 2 هزار مترمربع و فضای ساختمان اصلی یک‌هزار و 200 مترمربع احداث می‌شود که دارای 12 کلاس،‌ آزمایشگاه، فضای اداری، نمازخانه به مساحت 40 مترمربع و محوطه‌ای به مساحت یک‌هزار و 400 مترمربع است.

محسن پورگلیان با اشاره به اقدامات مجمع خیرین مدرسه‌ساز گفت: تاکنون 150 هزار مترمربع فضای آموزشی توسط مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان قم احداث شده است، یعنی به طور متوسط هر سال 10 هزار مترمربع فضای آموزشی از سوی این مجمع تحویل آموزش و پرورش گردیده است.

وی همچنین افزود: این نودمین مدرسه‌ای است که به همت مجمع خیرین مدرسه‌ساز احداث می‌شود و دو فاز برای احداث آن تعریف شده است.

محسن پورگلیان اضافه کرد هزینه های  فاز اول پروژه توسط حاج سید شهاب الدین صحفی تامین می گردد و هزینه فاز دوم آن در صورت نبود خیر, توسط اعتبارات دولتی تامین اعتبار خواهد گردید.

وی همچنین تصریح کرد: مدرسه خیری روستای مبارک‌آباد براساس آخرین استانداردهای معماری احداث می‌شود و مهندسان این پروژه تفاوتی از نظر استانداردهای مدرسه‌سازی بین این مدرسه و مدارس مناطق شهری قائل نیستند.