پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
سه شنبه ٢ مهر ١٣٩٨
 
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گفت: تمامی کلاس‌های تخریبی و غیر استاندارد کشور طی سه سال آینده بازسازی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری پانا به نقل از روابط‌ عمومی سازمان نوسازی مدارس، مرتضی رئیسی در حاشیه بازدید از مدارس غیرمقاوم و آسیب دیده از زلزله اخیر در شهرستان فهرج گفت: از سال 85 تاکنون با اعتبارات دولت که در اختیار آموزش و پرورش قرار گرفته، تقریباً 50 درصد کلاس‌های تخریبی مناطق فهرج و ریگان جمع‌آوری و بازسازی شده است.

وی تصریح کرد: بازسازی مدارس کشور طی سال‌های اخیر در تاریخ آموزش و پرورش بی‌سابقه بوده و مدارس مستحکمی نیز در دو شهرستان فهرج و ریگان در استان کرمان ساخته شده است.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور خاطرنشان کرد: امیدواریم طی دو سال آینده تمامی کلاس‌های تخریبی و غیراستاندارد در شهرستان‌های ریگان و فهرج و همچنین سطح کشور به ویژه در مناطق محروم روستایی جمع‌آوری و بازسازی شود.

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش بیان داشت: بر اساس تصمیم دولت و مصوبه مجلس شورای اسلامی در قالب برنامه پنجم توسعه کشور، طی سه سال نخست برنامه پنجم توسعه کشور در سال‌های 90 تا 93 در سراسر کشور تمامی کلاس‌های خشت و گلی و تخریبی که با استانداردهای روز فاصله دارند، بازسازی می‌شود.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با حضور در بخش نگین کویر شهرستان فهرج از مدرسه کانکسی روستای حسین‌آباد خدابنده این بخش بازدید کرد.

رئیسی همچنین در جریان بازدید از مدرسه راهنمایی شبانه‌روزی پسرانه روستای نعیم‌آباد، دبیرستان دخترانه شبانه‌روزی آسیه و مدرسه محمد الدوره فهرج با دانش‌آموزان این مدارس به گفت‌وگو نشست.

تعداد زیادی از مدارس شهرستان‌های ریگان و فهرج بر اثر زلزله آذر و دی‌ماه سال جاری به علت عدم برخورداری از استانداردها به شدت آسیب دید.