پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
دوشنبه ٦ خرداد ١٣٩٨
دکترمرتضی رییسی در مورد مهم‌ترین اقدامات معاونت عمرانی در سال 91 با بیان اینکه علی‌رغم تمامی مشکلات دشمنان که موجب ایجاد و بروز موانعی شد، با کمک و همت مردم و خیرین نیکوکار توانستیم دو کار عظیم در حوزه عمرانی این وزارتخانه در سال گذشته انجام دهیم، گفت:‌ تحویل پروژه‌های جدید در حوزه مقاوم‌سازی و جایگزینی یکی از اقدامات مهم در سال گذشته بوده است.

وی با بیان اینکه در سال گذشته 3300 پروژه آموزش، پرورش و ورزشی جدید و مقاوم‌سازی شده است، گفت: همچنین 18 هزار کلاس درس با زیربنای 2/2 میلیون متر مربع و تحویل دانش‌آموزان داده شد.

دکتر رییسی در تشریح عملکرد ساخت و ساز وزارت آموزش و پرورش در حوزه ساخت پروژه‌های جدید، جایگزین و مقاوم‌سازی شده گفت: در این میان بحث تجهیز مدارس نیز بسیار حائز اهمیت است که در کنار تامین کلاس‌های درس مورد نیاز ، این مهم نیز در دستور کار قرار گرفت.

وی با بیان اینکه 45 هزار کلاس درس مورد نیاز به روش‌های گوناگون در سال گذشته تامین شده است، به سند تحول آموزش و پرورش اشاره کرد و افزود: از این پس تعداد کلاس‌های درس مدارس باید مضربی از 3 داشته باشد.

معاون عمرانی آموزش و پرورش با بیان اینکه چهار مقطع، سه ساله در سال‌های آتی خواهیم داشت، گفت: لذا ساخت و ساز جدید مدارس و یا اتمام پروژه‌های نیمه کاره که در مرحله عملیات اجرایی قرار دارند مطابق با ساختار جدیدی که در سند تحول آموزش دیده و به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز رسیده است ساخته و تکمیل می‌شود.

وی همچنین در مورد روند هوشمندسازی مدارس و یا استفاده از فناوری‌های جدید در مدارس با بیان اینکه این طرح طی یکی دو سال اخیر مطرح شده است، گفت: تمام تلاش مسوولان امر این است که از این پس هر مدرسه‌ای که ساخته می‌شود بخشی از تجهیزات و فناوری در آن تعریف شده باشد و قطعا استفاده از تجهیزات اختصاص به شهرهای خاص و مرکزی ندارد.