پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
شنبه ٢٧ مهر ١٣٩٨
 

مدرسه تقوی نیا حدود 11 سال پیش در محله ازگل منطقه یک تهران و با مشارکت مرحوم سید رضا تقوی نیا احداث شده است. در آن زمان و با توجه به نیازهای آموزشی این محله، دو مدرسه با مشارکت صد درصدی این خیر نیکوکار در این منطقه ساخته شده است. همچنین صفایی مدیر دبیرستان و پیش دانشگاهی این مجتمع آموزشی دخترانه تقوی نیا درباره تاریخچه احداث مجتمع گفت: مرحوم تقوی نیا تا زمانی که در قید حیات بود، داشتن امکانات رفاهی برای مدرسه مدنظر وی بود و به همین دلیل تلاش کرد تا این مدرسه دارای تجهیزات کامل باشد. این مدرسه در زمینی به مساحت در 2050 مترمربع دارای 13 کلاس، چهار اتاق اداری، دو آزمایشگاه ، 175 مترمربع نمازخانه و دیگر امکانات رفاهی پذیرای دانش آموزان دختر است.

آرزوی پدرم دیدن دانش آموزان بر سر کلاس های درس بود  
طناز تقوی نیا فرزند مرحوم تقوی نیا در مراسم سالروز تاسیس مجتمع ابتدایی، راهنمایی،  دبیرستان و پیش دانشگاهی دخترانه تقوی نیا  حضور یافت.
شور و شوق دانش آموزان در این مراسم برای قدردانی از خانواده تقوی نیا  مثال زدنی بود.
در ابتدای مراسم دانش آموزان با در دست داشتن پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران سرود "سرفراز باشی میهن من" را اجرا کردند.
همچنین  به پاس زحمات و تلاش های بی وقفه این خانواده، از خانم تقوی نیا تجلیل شد.
در حاشیه این مراسم خانم تقوی نیا در گفت و گو با خبرنگار مجمع خیرین گفت: سال ۸۰ که پدرم از دنیا رفت، ۳۰ درصد از تجهیز این مجتمع آموزشی باقی مانده بود.
او افزود: من به همراه خواهرم تصمیم گرفتیم کار تکمیل مدرسه را دنبال کنیم و تلاش ما بر این بود که با سرعت بخشیدن به فعالیت هایمان در این مدرسه، دانش آموزان مهر سال ۸۱ به کلاس ها بروند.
طناز تقوی نیا در وصف پدر مرحوم خود اظهار کرد: در ابتدا پدرم قصد داشت در این زمین هنرستان پسرانه احداث کند، اما به دلیل کمبود فضای آموزشی دخترانه در این منطقه و دور بودن مدارس از منازل آنان، تصمیم بر این شد که مدرسه دخترانه  احداث شود.
تقوی نیا اظهار داشت: پدرم همواره در مدت زمان ساخت مجتمع از نزدیک نظاره گر احداث این بنای آموزشی بود و علاقه مند بود تا روزی فرا برسد که دانش آموزان را با کیف و کوله پشتی در حال ورود به مدرسه ببیند.
همچنین صفایی مدیر دبیرستان و پیش دانشگاهی این مجتمع آموزشی دخترانه تقوی نیا درباره تاریخچه احداث مجتمع گفت: مرحوم تقوی نیا تا زمانی که در قید حیات بود، داشتن امکانات رفاهی برای مدرسه مدنظر وی بود و به همین دلیل تلاش کرد تا این مدرسه دارای تجهیزات کامل باشد.
او افزود: هنوز دعای خیر دانش آموزان در مدرسه برای کادر آموزشی محسوس است به طوری که در طول سال تحصیلی شاهد کمترین حادثه هستیم.
بر اساس این گزارش، شماری از دانش آموزان در گفت و گوی کوتاهی نظرات خود را درباره امکانات مدرسه بیان کردند:
قبولی دانش آموزان دبیرستان تقوی نیا در دانشگاه های سراسری و المپیاد شیمی
عابدی یکی از دانش آموزان فارغ التحصیل این مدرسه در گفت و گو با ما گفت: من دانشجوی رشته مهندسی مواد در دانشگاه صنعتی شریف هستم که تحصیلات خود را در این مجتمع به پایان رساندم.
او افزود: نذر کرده بودم چنانچه در دانشگاه  و رشته مورد علاقه ام قبول شوم، در بین دانش آموزان جنوب تهران شیرینی توزیع کنم و این کار را بعد از قبولی ام انجام دادم. از شرایط و کادر آموزشی مدرسه ام در زمان تحصیلم بسیار راضی بودم و می دانم زحمات خیرین برای موفقیت دانش آموزان بی دریغ است. 

"آناهیتا جورابلو" نیز از دانش آموزانی است که در رشته المپیاد شیمی مقام کسب کرده است. او درباره موفقیتش می گوید: به درس شیمی علاقه زیادی دارم و شرایط این مجتمع برای درس خواندن فراهم است. کادر آموزشی همیشه به عنوان حامی در کنار بچه ها هستند. مدرسه ام در موفقیتم بسیار تاثیر داشت و باید بگویم این خیرین هستند که باعث رشد و پیشرفت ما می شوند تا افراد مفیدی برای جامعه باشیم.
  " پریسا نوروزی" یکی دیگ از دانش آموزان ممتاز این مدرسه ادامه داد: من از شرایط آموزشی این مدرسه که برای تحصیل یک دانش آموز اهمیت دارد، رضایت کامل دارم و به نظر من هر انسانی که توانایی مالی دارد، باید  ثروتش را صرف امور خیریه خصوصا  مدرسه سازی برای پیشرفت علمی دانش آموزان کند.